Куріння під час вагітності: шкода та наслідки

Куріння під час вагітності

Чи треба вагітним жінкам кидати курити? Відповідь одна – звичайно треба! Негативні наслідки впливу куріння на плід добре відомі і є широкодоступними.

Регулярне куріння під час вагітності призводить до серйозних серцевосудинних проблем у дитини, поганого імунітету, а також може викликати завмирання плода або мертвонародження.

Куріння під час вагітності

У медичній практиці зустрічаються випадки, коли жінка кидає курити на час вагітності, але після народження дитини повертається до цієї поганої звички. Таким чином, вона продовжує негативно впливати на здоров’я дитини, піддаючи її пасивному курінню, яке завдає не меншої шкоди організму, що розвивається.

У малюків мам, які курять під час вагітності, спостерігаються зміни в ДНК. Тривала дія куріння на плід внутрішньоутробно призводить до довгострокових негативних наслідків після народження дитини, в тому числі до генетичних захворювань, раку і т.д.

Як кинути курити будучи вагітною

Багато людей помилково вважають, що вагітним не можна кидати курити, тому що відмова від нікотину – ще більший стрес для зародження життя. Однак варто зважити ту шкоду, яку завдасть куріння протягом 40 тижнів вагітності, і ту шкоду, яка буде від нікотинової абстиненції.

Як кинути курити будучи вагітною

Якщо жінка курить, і виявила, що вона вагітна, необхідно зробити наступне:

  1. Обрати день, в який вона кине курити.

Як це зробити? Необхідно призначити певну дату і обзавестись підтримкою. Якщо вагітна жінка обертається в суспільстві курців, необхідно змінити це суспільство хоча б на час або попросити цих людей про підтримку, не курити при ній, не наражати її пасивному курінню в тому числі.

  1. Якщо вагітна жінка залежить від нікотину, їй необхідно проконсультуватися з лікарем і вибрати нікотиновий пластир, який підійде саме для її випадку.
  2. Ламати асоціації курця. Наприклад, жінка звикла випивати чашку кави з сигаретою з ранку. Або курити після їжі в обідню перерву на роботі. Цю звичку необхідно руйнувати. Що можна зробити? Наприклад, після кави або їжі можна негайно почистити зуби, і замість викуреної сигарети кожен раз чистити зуби. Тобто провести заміну поганої звички на хорошу.

Це те, що вона може зробити самостійно. Якщо їй необхідна допомога, вона повинна:

  1. Звернутися за допомогою до свого сімейного лікаря або психолога.

У будь-якому випадку, лікарі однозначно рекомендують знижувати і відмовлятися від куріння сигарет під час планування вагітності, під час самої вагітності, а також в процесі виховання дитини.