Синдром співзалежності при наркоманії

Синдром співзалежності

У той час, коли у залежної людини з’являються руйнування психіки, деградація особистості і інші прояви хімічної залежності, його близькі стикаються з синдромом співзалежності. Співзалежність властива, як чоловікам, так і жінкам, але частіше за все мати або дружина беруть на себе тягар відповідальності за поведінку залежної людини.

синдром співзалежності

Вони вирішують його проблеми, не дивлячись на те, що він, в свою чергу, відмовлятися від лікування і не поважає думку оточуючих його людей. Наркомани маніпулюють близькими, щоб знайти гроші на вживання, супутниками їхнього життя стає брехня, кредити, ломбарди, злодійство. А у співзалежних розвивається почуття провини і марні спроби допомогти наркоману.

Прояви співзалежності

Якщо ви помітили підвищену тривожність, нервове напруження, нав’язливий страх, втратили інтерес до до своїх захоплень і хобі, приховуєте від друзів і родичів проблему, з якою зіткнулися, перебуваєте у відчаї та закрилися від навколишнього світу – значить у вас розвивається співзалежна модель поведінки.

Члени сім’ї, співзалежні від алкоголіка або наркомана, часто не розуміють, що критика, закиди і сварки на грунті вживання, лише посилюють негативне ставлення наркомана до них. Батьки повинні подивитися на ситуацію під іншим кутом зору і почати лікування саме себе. Подолавши співзалежність вийде переконати наркомана пройти лікування.

Лікування співзалежності

Ви повинні прийняти той факт, що вживати наркотики або алкоголь, це вибір вашої близької людини. Якщо ви докладаєте титанічні зусилля, щоб зцілити залежну людину, при цьому жертвуєте своїм особистим часом і вас перестає цікавити власне життя – вам потрібно задуматися про те, що допоможе позбутися від співзалежності.

співзалежність

Поки ситуація не стала критичною, і психічні розлади у наркомана не загострить – зверніться в медичний центр доктор Василенко, де лікування спрямоване не тільки на відновлення організму і психіки наркомана, але і на допомогу близьким. Сімейні консультації з психологом допоможуть відновити ваш емоційний стан.

Як позбутися від співзалежності

У той час, коли залежна людина проходить курс реабілітації, сім’я наркомана бере активну участь в процесі становлення нової особистості і отримує психологічну підтримку фахівців. Це сприяє розв’язанню глибоких особистісних проблем і переживань і допомагає позбутися від почуття провини.

При лікуванні наркоманії ми завжди рекомендуємо проходити курс терапії спільно, щоб залежна людина змогла усвідомити і подолати тягу до спиртного або наркотиків, а його близькі – позбутися від співзалежності. Після реабілітації в соціум повернеться нова особистість – це стосується не тільки наркомана, але і його співзалежних батьків.