Лікування співзалежності – допомога родичам наркомана

Співзалежність – що це

Співзалежність – це деструктивна модель поведінки батьків наркомана, які зосереджені на тому, щоб допомогти дитині кинути вживати наркотики.  Парадокс співзалежності в тому, що батьки приховують проблему і намагаються виправдати залежність, думаючи, що можуть впоратися з наркоманією родича самостійно.

співзалежність

Співзалежність – це потреба в “рятівництві”, яка формується в сім’ях, де є наркоман.  Хвороблива концентрація на вирішенні проблем наркомана не дозволяє батькам подивитися на ситуацію з боку і прийняти той факт, що близька людина потребує допомоги професіоналів і не може кинути вживати без допомоги фахівців.

Як співзалежність впливає на наркомана

Найчастіше співзалежність завдає негативного впливу на наркомана.  Відчуття вседозволеності і впевненість в тому, що чергову пропажу цінних речей або грошей з дому пробачать, дозволяє наркоману безкарно вживати наркотики і маніпулювати близькими людьми, які є співзалежними.

Переконаність співзалежних в тому, що наркоманія лікується в домашніх умовах, заважає подолати заперечення і погіршує ситуацію з кожним днем.  Спроби вилікувати наркомана самостійно формують в співзалежних родича відчуття значущості, але при цьому заважають надати повноцінну допомогу наркоману.

Як позбутися від співзалежності

Щоб позбутися від співзалежності сім’ї наркомана знадобиться допомога психолога.  Курс лікування наркоманії в стаціонарі включає в себе не тільки комплексну медичну та психотерапевтичну допомогу залежній людині, а й роботу з його родиною.  Психолог допоможе розібратися в причинах формування співзалежності та позбутися цього.

лікування співзалежності

Руйнівна дія співзалежності відбивається на всій родині.  Наркоман не сприймає всерйоз загрози, скандали і заборону на наркотики з боку співзалежних.  Сім’я перебуває в постійному стресі і намагається знайти спосіб позбавити від наркоманії близьку людину.  Замкнуте коло допоможе розірвати психолог стаціонару.

Лікування співзалежності

Лікування співзалежності – це індивідуальна та групова робота психолога з сім’єю наркозалежного.  Індивідуальні заняття допоможуть розібрати кожен конкретний випадок і допомогти родині сформувати розуміння про залежність, як про захворювання, яке можна вилікувати лише за допомогою курсу стаціонарного лікування.

Групові заняття з психологом необхідні, щоб допомогти родичам наркомана перестати соромитися своєї проблеми, перестати відчувати почуття провини за безуспішні спроби допомогти наркоману кинути вживати наркотики і отримати підтримку психолога та інших учасників терапевтичної групи.