Опіум: що це таке, як діє, передозування, наслідки вживання, лікування

Що таке опіум

Опій видобувається з сушених головок маку. Опіум входить до складу інших наркотиків, які виготовляються за допомогою соку з коробочок певного сорту маку: героїн, макова насіння. Опіати – це алкалоїди, які входять до складу наркотичних препаратів, через що виникає залежність.

опіум

Так само в складі деяких лікарських препаратів містяться опіати. Ці аптечні засоби продаються за рецептом, але синтетичні опіати, наприклад Налбуфін, мають менш виражений ефект. Опіум в чистому вигляді надає миттєвий наркотичний ефект і викликає залежність.

Ефект опіуму

Дія опіуму починається через кілька хвилин після внутрішньовенного введення. Спочатку людина відчуває збудження, після чого опій надає розслабляючий ефект. Наркоман занурюється в світ ілюзій, який на вулиці називають «прихід». Перебуваючи в цьому стані людина бачить «сни на яву», «наркотичні марення» – так ефект опіуму описують самі наркомани.

ефект опіуму

Опій має знеболюючі властивості і не залежно від способу вживання його ефект – це стан наркотичного сп’яніння. При курінні опію людина може відчувати запаморочення і галюцинації. Коли дія опіатів припиняється, виникає наркотична ломка і психологічне бажання вживати.

Передозування

При передозуванні опіатами ви повинні негайно звернутися до лікарів. Смерть від передозування опіумом зустрічається набагато частіше, ніж від інших видів наркотиків. Перші ознаки передозування – втрата свідомості, низький тиск, відсутність реакції на світло, блювотний рефлекс, судоми.

передозування опіатами

Для надання першої допомоги зверніться до фахівців медичного центру доктора Василенко. Нарколог проведе детоксикацію і стабілізує стан організму. УБОД може знадобитися для швидкого виведення отруйних речовин з організму, якщо людина знаходиться в критичному стані.

Наслідки вживання

Руйнування організму при вживанні опіатів відбувається миттєво. Збільшується ризик розвитку інфекційних захворювань: гепатит, СНІД, ВІЛ. Руйнуються зуби, починають випадати волосся, кришаться нігті. Імунітет наркомана ослаблений, порушення пам’яті, проблеми з координацією руху, виснаження організму – це наслідки вживання опіатів.

наслідки вживання наркотиків

Смерть від передозування, суїцид, психічні розлади, слабоумство виникають на тлі хронічного вживання опію. Для того, щоб усунути наслідки вживання наркотику знадобиться пройти курс відновлення і реабілітації під наглядом фахівців.

Лікування залежності

Лікування залежності від опіуму – це складний процес, який включає в себе широкий спектр процедур для відновлення психічного і фізичного стану людини. Гіпнотерапія – це ефективний метод лікування психологічної залежності від вживання наркотику.

лікування залежності від опіуму

Індивідуальний план реабілітації після вживання опіатів включає в себе допомогу лікаря-нарколога для відновлення стану організму, допомогу психолога і психіатра, групову терапію і індивідуальні заняття з психологом для відновлення психологічного стану, а так само після лікувальний супровід для надання моральної підтримки в соціумі.

Комплексне лікування залежності від опіуму допоможе вам адаптуватися до життя без вживання наркотику.