Ефедрин: що це таке, як діє, передозування, наслідки вживання, лікування

Що таке ефедрин

Ефедрин наркотик нового покоління. Відноситься до категорії стимуляторів і надає збудливу дію на нервову систему. Походження ефедрину – природне, звідси він отримав свою назву – Ephedra це азіатська рослина, яка широко зустрічається в Китаї та Монголії.

ефедрин наркотик

На сьогоднішній день існують такі способи вживання ефедрину:

  • Його вживають у вигляді таблеток;
  • Використовують у вигляді спрею для носа;
  • Вживають в рідкому вигляді;
  • Нюхають у вигляді порошку;
  • Роблять розчин для ін’єкцій та вводять внутрішньовенно.

Ефедрин входить до складу деяких медикаментів, які використовують лікарі для різних видів терапії. Купити ефедрин без рецепта можна, але на вулицях його поширюють незаконно.

Як діє ефедрин

Ефект ефедрину призводить до підвищення артеріального тиску, викликає стан ейфорії. Людина відчуває прилив сил, у неї з’являється енергія, знижується рівень напруги і стресу, настає стан умиротворення, який іноді супроводжується галюцинаціями. Дія ефедрину закінчується, і наркоман потребує нової дозі для отримання ейфорійних відчуттів. Існує ризик передозування, і зупинки серця при вживанні ефедрину протягом тривалого часу.

Передозування

Передозування від ефедрину може закінчитися в лікарняній палаті. Цей наркотик чинить руйнівну дію на центральну нервову систему, на серцево-судинну систему, і пошкоджує інші життєво важливі функції організму.

передозування ефедрином

Під впливом ефедрину можуть з’явитися судоми, збої серцевого ритму, різке підвищення або зниження кров’яного тиску, запаморочення і нудота, підвищення температури тіла до критичного стану.

При передозуванні ефедрином лікар-нарколог повинен надати першу допомогу наркоману, щоб стабілізувати його стан і знизити ризик зупинки серця, набряку мозку і смерті.

Наслідки вживання ефедрину

При вживанні ефедрину збільшується ризик інфаркту або інсульту, при передозуванні ефедрином людина може впасти в кому, побічні ефекти від вживання ефедрину це судоми, тремтіння і тремор, які заподіюють дискомфорт і можуть супроводжуватися блювотою і сильними головними болями.

Крім того при хронічному вживанні ефедрину пошкоджується печінка наркомана, що призводить до серйозних ускладнень в майбутньому. При вживанні ефедрину під час вагітності можуть з’явитися патології у плода, а так само існує ризик викидня.

Лікування залежності від ефедрину

Анонімне лікування залежності від ефедрину можна розділити на два етапи:

  • Детоксикація. Це перший етап, який допоможе стабілізувати стан наркомана і позбавить його від абстинентного синдрому. Детоксикація може знадобитися при передозуванні ефедрином. Допомогу наркоману повинен надавати нарколог в медичному центрі. Перебуваючи під цілодобовим наглядом медичного персоналу стан організму стабілізується. Виведення токсичних речовин з організму проводиться за допомогою УБОД або медикаментозної терапії.
  • Реабілітація. Це другий етап, який допоможе позбутися від психологічної залежності, виявити причину патологічного потягу до вживання наркотиків і усунути її. За допомогою комплексного лікування наркоманії в медичному центрі доктора Василенко людина назавжди забуде про ейфорійні спогади про вживання ефедрину і навчиться жити без наркотиків. Якість життя наркомана після реабілітації і відновлення в стаціонарі покращитися. Людина повернеться до здорового способу життя назавжди виключивши наркотики з життя.

Анонімне лікування наркоманії допоможе людині подолати складний період в житті і навчиться вести тверезий спосіб життя.

анонімне лікування наркоманії

Наслідки вживання ефедрину можуть привести до смерті, тому, якщо ви виявили ознаки вживання наркотиків у своєї близькій людини, своєчасно звертайтеся за допомогою до медичного центру доктора Василенко.

Ми надамо наркоману і його сім’ї необхідну допомогу анонімно, без постановки на наркологічний облік.