Морфін: що це, як діє, передозування, наслідки вживання, лікування

Що таке морфін

Ні для кого не секрет, що морфій один з найнебезпечніших наркотиків у світі. Морфін належить до групи опіатів природного походження і має сильний знеболюючий ефект. Його застосування в медичних цілях призвело до того, що кількість наркозалежних стрімко зростає.

морфін

Використання морфіну як сильного знеболювального препарату знайшло застосування для тих, хто вживає наркотики заради отримання задоволення. Залежність від морфіну виникає в міру зростання толерантності, а абстинентний синдром не залишає шансів кинути вживати наркотик самостійно.

Дія морфіну

Стан наркотичного сп’яніння під впливом морфію володіє розслаблюючим ейфоричним ефектом. Больові відчуття притупляються або зникають, людина перебуває в прикордонному стані і відчуває задоволення до тих пір, поки дія морфіну не припиниться.

Коли це відбувається, виникають побічні ефекти від вживання морфію – ломка, депресія, емоційний спад, фізичне нездужання, психологічний дискомфорт.

Передозування

При передозуванні морфіном стан людини миттєво погіршується і це може привести до смерті, якщо наркоману не завдадуть своєчасну допомогу кваліфіковані медичні фахівці.

морфій

Ознаки передозування від морфію:

  • Блювота;
  • Зупинка дихання;
  • Зупинка серця;
  • Жар;
  • Головний біль і запаморочення;
  • Нудота і блювання;
  • Сонливість або втрата свідомості;
  • Кома.

При передозуванні варто негайно звернутися до лікарів, які нададуть професійну допомогу і стабілізують стан наркомана. Небезпека передозування морфіном в тому, що без належної медичної допомоги людина може впасти в кому або померти від зупинки серця.

Наслідки вживання морфіну

До численних наслідків вживання морфіну можна віднести серйозні психічні порушення, а так само руйнування організму. Людина, яка тривалий час вживає морфій, не може встановлювати причинно-наслідкові зв’язки, у неї з’являються проблеми з мисленням, зосередженням, концентрацією уваги, погіршується пам’ять.

наслідки вживання морфіну

До проблем психологічного характеру можна додати фізичні наслідки вживання морфіну – інфекційні захворювання, пошкодження печінки, проблеми з серцево судинною системою, втрата ваги, погіршення зору, безсоння, трофічні виразки. У деяких випадках наслідки вживання морфію незворотні. Запобігти їх можна, своєчасно звернувшись до фахівців за медичною допомогою.

Лікування залежності від морфіну

Лікування психологічної залежності від морфіну починається з консультації психіатра, який визначає ступінь психічних порушень і психологічних дисфункцій, сформованих на тлі вживання морфію.

Лікування фізичної залежності від морфіну починається з огляду лікарем-наркологом, медичного обстеження та діагностики стану організму на момент звернення за допомогою.

лікування залежності від морфіну

Анонімне лікування залежності від морфіну в медичному центрі Василенко проходить комплексно і поетапно. Це дозволяє усунути причини формування психологічної залежності, а так само фізичні наслідки вживання морфіну.

Після курсу реабілітації людина зможе повернутися до життя без вживання наркотиків. Адаптація до життя без вживання морфіну відбувається під наглядом фахівців для того, щоб уникнути рецидиву і підтримувати тверезість.