Чому стають наркоманами

Відповідь на запитання – чому стають наркоманами, задають собі батьки, які не можуть зрозуміти у чому їх недогляд і чому дитина приохотилась до заборонених наркотичних препаратів. Наркоманія може бути обумовлена ​​нестійкою психікою та мотивацією, генетичною схильністю та іншими факторами.

чому стають наркоманами

Якщо в сім’ї є люди, які зловживають алкоголем або вживають наркотики, з великою ймовірністю у дитини сформується інтерес до шкідливих звичок. Також за статистикою діти з неблагополучних, неповних чи навпаки, надто забезпечених сімей стають наркозалежними.

Симптоми наркоманії на ранній стадії

Які симптоми наркоманії на ранній стадії можна побачити? Насамперед зверніть увагу на ознаки наркозалежності на обличчі. Це можуть бути звужені або розширені зіниці, висипи на шкірі, темні кола під очима через безсоння. Поведінка також змінюється при вживанні ПАР.

Ви можете помітити зникнення цінних речей з дому, втрату інтересу до навчання або роботи. Наркоман стає замкненим, агресивним. Залежна людина почне швидко втрачати вагу, у неї можуть з’явитися сліди від ін’єкцій на тілі, нудота, блювання, абстинентний синдром, безсоння або надмірна сонливість.

Як запобігти розвитку наркоманії

Батьки можуть запобігти розвитку наркоманії, своєчасно звернувши увагу на зміни у поведінці та зовнішності своєї дитини. Але проблема у тому, що родичам властиво прояв співзалежності. Вони заплющують очі на вживання і заперечують те, що дитина звикла до наркотичних речовин.

запобігти розвитку наркоманії

У медичному центрі доктора Василенко усі наркозалежні пацієнти проходять лікування разом із членами сім’ї. Це відіграє велику роль у рятуванні від залежної та співзалежної поведінки як у самого наркомана, так і у його близьких. Ми допоможемо відмовитися від вживання ПАР та повернутися до тверезого життя.

Профілактика наркоманії

У чому полягає профілактика наркоманії? Чим раніше ви проведете бесіду про шкоду наркотиків та алкоголю зі своєю дитиною, тим нижче будуть шанси, що вона приохотиться до ПАР у майбутньому. У школах для профілактики можна запрошувати активістів, психологів, лікарів, колишніх наркоманів, які змогли кинути вживати та готові поділитися своєю історією.

Відмінною профілактикою є залучення підлітків до здорового способу життя або спорту. Насамперед батьки повинні подавати позитивний приклад, відмовитися від цигарок, алкоголю. Регулярно розмовляйте зі своєю дитиною, щоб дізнатися з якими труднощами вона стикається та допомогти знайти їй безпечний вихід зі стресових ситуацій.