Чому примусове лікування наркоманії неефективно

Примусове лікування наркоманії неефективно

До нас часто звертаються пацієнти після зриву, які проходили лікування за допомогою примусових методів. Батьки змушували їх пройти реабілітацію і ізолювали в реабілітаційному центрі, але після лікування відбувалося повернення до вживання наркотиків. Чому це відбувається?

примусове лікування наркоманії

Установи, в яких використовуються примусове лікування наркоманії, насильно забирають залежну людину і поміщають її в стаціонар закритого типу. Це не тільки порушення закону, а й обмеження прав і свобод людини. Використовувати цей метод категорично заборонено.

Примусове лікування наркоманії – недоліки

При формуванні наркотичної залежності виникають емоційні та психологічні труднощі. Стан залежної людини погіршується з кожним днем ​​при прийомі нової порції наркотику. Вибираючи примусове лікування наркоманії, недоліком стане ще більша недовіра наркозалежної людини в вашу сторону.

Змушуючи наркомана пройти лікування, ви прирікаєте його на психологічний захист – заперечення, не прийняття інформації, відмову від допомоги. Щоб залежна людина прислухався до фахівців у неї повинно бути усвідомлення проблеми і бажання від неї позбутися. Ми допоможемо подолати заперечення залежності за допомогою мотиваційної бесіди.

Примусове лікування наркоманії дозволено законом

В яких ситуаціях примусове лікування наркоманії дозволено законом? Однозначної відповіді на це питання немає. В інтернеті є інформація про те, що примусові заходи можна використовувати до тих людей, які вчинили правопорушення. Але це не виправдовує недобрільне приміщення пацієнта в реабілітаційний центр.

як допомогти наркоману

Наприклад поширення наркотиків за допомогою закладок або в ситуації, коли під впливом психоактивних речовин наркоман заподіяв шкоду собі або іншим людям можна помістити його в стаціонар закритого типу або психіатричну лікарню. Але наші фахівці категорично проти такого підходу.

Як переконати наркомана пройти лікування

Результат лікування наркоманії безпосередньо залежить від ступеня мотивації людини на відмову від вживання наркотиків. У медичному центрі доктора Василенко психологи і психіатри проводять бесіду з пацієнтом про те, яке життя його чекає, якщо він зараз не припинить вживання – передозування або смерть.

Ми допоможемо переконати наркомана пройти лікування завдяки компетентному підходу фахівців до методів психотерапевтичного переконання. Навіть наркомана зі стажем можна вилікувати. Найголовніше – знайти правильні слова, які послужать хорошою мотивацією для людини з наркотичною залежністю.