Бензодіазепіни: що це, ефект передозування, наслідки вживання та лікування залежності

Що таке бензодеазепіни

Лікарські препарати, які мають заспокійливу дію і використовуються в медицині для лікування безсоння і тривожних розладів, при вживанні у великих кількостях здатні чинити наркотичний ефект.

бензодеазепіни

Бензодеазепіни відпускаються за рецептом і застосовуються в медицині строго під контролем лікаря. Але наркомани використовують препарат не за призначенням і купують його з метою досягнення стану наркотичного сп’яніння.

Ефект бензодеазепінів

Ефект бензодеазепінів нагадує дію барбітуратів та седативних засобів, які можна придбати в аптеці. Розслаблення, ейфорія, сонливий стан, позбавлення від тривоги та депресії – це первинний ефект бензодеазепінів.

При хронічному вживанні з’являються побічні ефекти і наркоман стає напруженим, нервовим, дратівливим. Це стан триває до тих пір, поки він не прийме нову дозу «заспокійливого», яке допоможе йому повернутися у звичний стан наркотичного сп’яніння.

Передозування

Зафіксовано декілька випадків передозування бензодеазепінами при вживанні у великій кількості. Коли зростає толерантність до препарату, у наркомана розвивається залежність і виникає потреба у вживанні більшої кількісті бензодеазепінів для отримання задоволення.

залежність від бензодеазепінів

Ознаки передозування бензодеазепінаминудота, блювота, втрата свідомості. Це небезпечно тому, що якщо наркоман не отримає своєчасну допомогу він може прокинутися в лікарняній палаті, або не прокинутися зовсім і захлинутися блювотними масами. Першу допомогу повинен надати лікар-нарколог для виведення токсичних речовин з організму.

Наслідки вживання бензодеазепінів

Наслідки вживання бензодеазепінів – це психологічна і фізична залежність. При вживанні інших видів аптечних наркотиків, наприклад Кодтерпін чи Лірика, формується така ж хімічна залежність, як і при вживанні бензодеазепінів.

Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, серцево-судинної системи та інших життєво важливих систем організму з’являються протягом вживання бензодеазепінів. Також істотна шкода наноситься емоційному та психологічному стану наркомана.

Лікування залежності

Пройти курс лікування залежності від бензодеазепінів можна в медичному центрі доктора Василенко або ж скористатися послугою онлайн лікування наркоманії під керівництвом медичного персоналу та родичів. Позбавиться від ломки, відновити стан організму і роботу життєво-важливих органів можна завдяки допомоги нарколога-психіатра медичного центру.

лікування залежності від бензодеазепінів

Коли мова йде про лікування психологічної залежності від бензодеазепінів, необхідна міра – це реабілітація. Після комплексного лікування залежності наркоман позбутися нав’язливих думок про вживання наркотиків і повернеться до тверезого способу життя.