Як зрозуміти що у підлітка алкоголізм

Дуже часто в підлітковому віці розвивається тяга до спиртного. Це відбувається через те що в шкільні роки діти починають пити слабоалкогольні або міцні алкогольні напої, і не у всіх виходить вчасно сказати «ні» і відмовитися від згубної пристрасті. У підлітків розвивається алкогольна залежність, також як і у дорослих.

алкоголізм підлітковий

Ознаки, за якими ви можете зрозуміти що у підлітка алкоголізм – це зловживання спиртними напоями. Якщо випивати увійшло у звичку і підліток занадто часто з’являється напідпитку, при цьому його манера поведінки та емоційний стан змінилися – у вас є підстави вважати що йому потрібна професійна допомога.

Ознаки підліткового алкоголізму

До ознак підліткового алкоголізму можна віднести зміни в поведінці, мисленні, звичках. Якщо раніше ваша дитина приділяла час навчанню або хобі, а зараз він ізолюється і проводить багато часу поза домом в компанії тих однолітків , хто п’є – скоріше за все у нього вже є проблеми зі спиртним, які необхідно вирішувати за допомогою лікарів.

Ще однією незаперечною ознакою залежності від алкоголю є заперечення проблем. Якщо підліток ставав агресивним при спробах надати йому допомогу і каже, що може кинути пити в будь-який момент – зверніться до нарколога або психолога, які проведуть бесіду з дитиною і допоможуть йому усвідомити шкоду спиртного.

Куди звертатися за допомогою

Багато людей не знають куди звертатися за допомогою при підлітковому алкоголізмі. Ви можете проконсультуватися з фахівцями медичного центру доктора Василенко. У нашій практиці ми допомагали не тільки дорослим жінкам і чоловікам, людям похилого віку, що п’ють, а й молоді.

підлітковий алкоголізм

Основна причина підліткового алкоголізму в психологічних труднощах, через що дитина приохотилася до шкідливих звичок. Небезпека вживання спиртного в ранньому віці в тому, що залежність буде розвиватися і це може привести до запоїв або хронічного алкоголізму, що важче піддається лікуванню.

Методи лікування підліткового алкоголізму

До основних методів лікування підліткового алкоголізму відноситься психотерапія. Найчастіше проблема залежності від спиртного в ранньому віці ховається в соціальній дезадаптації та особистісних проблемах, про які діти рідко розповідають батькам, а однолітки в такій ситуації надати допомогу не можуть. На це здатний тільки психолог або психотерапевт.

Запишіться на консультацію до психотерапевта, якщо ваша дитина змінилася і зловживає спиртними напоями. Девіантна поведінка може бути першою ознакою алкоголізму. Не закривайте очі на проблему і не виправдовуйте пристрасть до алкоголю «підлітковим періодом», своєчасно звернувшись за допомогою ви зможете запобігти проблемі алкоголізму.