Як жити з наркоманом

Сім’ї, де є залежна людина, не знають як жити з наркоманом. Найчастіше саме близькі змушені вирішувати проблеми з боргами, кредитами, ломбардами та відчувати постійний страх за життя залежної людини. Співзалежність стає способом життя, родичі беруть на себе роль “рятівника”.

життя з наркоманом

Співзалежна модель поведінки заважає усвідомити, що без професійної допомоги не можна кинути вживати наркотики. Батьки продовжують вірити в те, що проблема в силі волі й наркоман може відмовитися від вживання самостійно. Чим раніше ви визнаєте проблему, тим швидше ваша близька людина отримає допомогу фахівців.

Як вберегти дитину від наркотиків

Підліткова наркоманія небезпечна тим, що не сформований організм і психіка дитини руйнуються миттєво під впливом ПАР. Як поводиться з наркоманом, якщо ви запідозрили його у вживанні? Запропонуйте йому пройти тест на вживання наркотиків, якщо результати підтвердяться – знадобитися реабілітація.

Щоб уберегти дитину від наркотиків приділяйте увагу профілактичним бесідам, не соромтеся звертатися за допомогою до психолога. Девіантна поведінка в шкільному віці може бути ознакою психологічних проблем, які надалі можуть призвести до вживання наркотиків.

Як подолати співзалежність

Ваші спроби вирішити проблему самостійно погіршують ситуацію. Батьки несвідомо “дають дозвіл” на вживання. Це виражається в тому, що ви берете на себе відповідальність за неправильні вчинки залежної людини та закриваєте очі на проблему.

лікування наркоманії

Ви повинні подолати співзалежність. Не дозволяйте наркоману приходити додому в не тверезому вигляді, не давайте гроші на вживання, нагадуйте йому про те, що у нього є домашні обов’язки, які необхідно виконувати. Якщо не можете впоратися самостійно – проконсультуйтеся з психологом.

Психологічна допомога батькам наркомана

Коли в родині вживає хтось один, це відбивається на всіх. Постійна напруга, стрес і страх деформують психіку всієї родини. Психологічна допомога батькам наркомана необхідна, щоб допомогти позбавитися від нав’язливих страхів і навчитися правильно себе вести з залежною людиною.

Що потрібно знати батькам про лікування наркоманії? Залежність і співзалежність – це дві проблеми, які потрібно лікувати. У медичному центрі доктора Василенко ми допоможемо наркоману відмовитися від вживання, а його близьким – відновити психологічний стан.