Як уберегти дитину від алкоголізму

Якщо в сім’ї є генетична схильність до алкоголізму, наприклад один з членів сім’ї залежний від спиртного, то є ймовірність що у дитини з віком може розвиватися алкогольна залежність. Запобігти цьому можна за допомогою профілактики шкідливих звичок у ранньому віці.

запобігти алкоголізм

Діти беруть приклад зі своїх батьків. Ризик придбати залежність до спиртного в підлітковому віці є у тих, хто бачить батьків хворих на алкоголізм. Крім того, в шкільному віці необхідно звертати увагу на ознаки девіантної поведінки у дитини, а також наявність проблем в соціальному становленні.

Як запобігти алкоголізм

В сучасному світі є багато способів запобігти алкоголізм. Один з них – вести соціально-активний спосіб життя всією родиною. Виховуючи в дитині любов до здорового способу життя, спорту, всебічного розвитку особистості шанси, що в майбутньому він приохотиться до спиртного дуже малі.

У ситуаціях, коли ви вже зіткнулися з проблемою і бачите у підлітка нездорову пристрасть до слабоалкогольних напоїв, проблеми в школі, замкнутість – зверніться до психолога, сімейного психолога, психотерапевта. Лікарі допоможуть усунути причину згубної пристрасті.

На що звернути увагу в підлітковому віці

Підлітки сприйнятливі до критики, вони знаходяться в пошуку власного “Я” і роблять це за допомогою експериментів. З одного боку це може бути зміна інтересів і захоплень в хорошу сторону, з іншого – знайомство з наркотиками та алкоголем, які призводять до розвитку залежності й помилкових переконань.

лікування підліткового алкоголізму

Щоб алкоголізм не став глобальною проблемою, ви повинні звернути увагу на ознаки алкоголізму. Емоційні перепади, агресія, апатія до подій навколо – перші симптоми, на які не можна закривати очі. Допоможіть своїй дитині впоратися з психологічним дискомфортом і стресом.

Підлітковий алкоголізм

Підлітковий алкоголізм – це ознака того, що у дитини є труднощі, з якими вона не може впоратися самостійно. У період адаптації до соціуму в шкільні роки у дітей може сформуватися неправильне сприйняття емоційних реакцій, що в майбутньому призводить до алкогольної залежності.

Не закривайте очі на проблему, якщо ознаки алкоголізму незаперечні. Зверніться до фахівців медичного центру доктора Василенко, щоб допомогти дитині кинути пити, відновити психологічний стан, душевну рівновагу та емоційний фон. А також набути навичок, необхідних для соціальної адаптації.