Чи бувають колишні наркомани?

Чи бувають колишні наркомани? Якщо порівняти лікування наркоманії у реабілітаційному та медичному центрі, то можна помітити багато відмінностей. Одне з них – ставлення до поняття «колишні наркомани». У реабілітаційних центрах, де лікування проводитиметься за програмою «12 кроків», переконують, що наркоман – це тавро на все життя.

колишній наркоман

А в нас навпаки – ми переконані, що колишні наркомани існують. Це люди, які пройшли лікування в медичному центрі доктора Василенко та позбулися тавра «наркоман». Ми формуємо особистість людини наново, вбиваючи в ній «наркоманське Я», це допомагає почати життя з чистого листа і не позиціювати себе наркоманом ніколи в майбутньому.

Що відбувається з колишніми наркоманами

Життя колишніх наркоманів повністю змінюється, якщо вони усвідомлено роблять вибір на користь тверезого життя. Після лікування люди з наркотичною залежністю позбавляються тяги на психологічному рівні. А завдяки кодуванню від наркотиків усувається також і фізіологічна потреба в наркотичних речовинах.

як жити з колишнім наркоманом

За умови добровільного бажання змінити життя, колишні наркомани повертаються в соціум зовсім іншими людьми. У них з’являються цілі, цінності, принципи та в більшості ситуацій ті, хто пройшов реабілітацію, стають порядними сім’янинами, будують кар’єру і досягають успіху в житті.

Як жити з колишнім наркоманом

Якщо ви боїтеся жити з колишнім наркоманом через страх що рано чи пізно він повернеться до старого способу життя – це вас руйнуватиме. Подолати всі сумніви та страхи допоможе програма реабілітації, яку родичі проходять разом із наркозалежним. Це допомагає відновити довірчі стосунки в сім’ї та позбутися страхів.

Імовірність зриву після реабілітації існує, але вона стає мінімальною, якщо людина звернулася по допомогу сама. Дуже важливо щоб наркозалежний зробив усвідомлений вибір на користь тверезого життя і був готовий справлятися з труднощами, але при цьому був упевнений, що сім’я підтримає всі його позитивні починання.

Чого бояться наркомани та їхні родичі

У наркоманів та родичів схожі страхи. Сам наркоман після реабілітації боїться не виправдати своїх очікувань, а родичі переживають через те, що близька людина може знову повернутися до згубної пристрасті. Подолати страхи допоможуть психологи медичного центру доктора Василенко.

Відвідування індивідуальних консультацій з психологом та групової терапії для наркоманів та їх батьків – це шанс сформувати в собі нову особистість, з новими поглядами на життя, пріоритетами, цілями. Ми підтримуємо пацієнтів не лише під час перебування у стаціонарі, а й після завершення лікування.