Як вилікувати наркомана? Рекомендації для батьків

Як вилікувати наркомана? Це питання здебільшого ставлять родичі, які зіштовхнулися із вживанням одного з членів сім’ї. Самі ж наркомани дуже рідко звертаються за допомогою, а найчастіше навіть відмовляються визнавати проблему, намагаючись переконати себе та оточуючих у тому, що можуть кинути вживати наркотики самостійно.

як вилікувати наркомана

Рекомендації для батьків – не перекладати на себе відповідальність за неправильні вчинки близької людини, яка вживає наркотики. Дайте йому усвідомити вплив ПАР на власне життя, дозвольте наркоману прийняти добровільне рішення пройти реабілітацію та повернутися до тверезого життя.

Як допомогти наркоману

Найкраща допомога наркоману – не примусове лікування. Якщо ви замислювалися про те, щоб змусити близьку людину пройти реабілітацію без її згоди – забудьте про це, якщо дійсно цінуєте життя і здоров’я близької людини. Примусові заходи не використовуються у медичному центрі доктора Василенко.

Для того, щоб почати лікування в нашій клініці, необхідно добровільне бажання людини змінити своє життя. Якщо його немає – команда фахівців допоможе переконати наркомана лікуватись за допомогою консультацій психолога, психотерапевта, психіатра. Крок за кроком у нас вдасться досягти позитивного результату.

Лікування співзалежності

У медичному центрі доктора Василенко обов’язковою умовою є перебування родичів разом із наркозалежною людиною під час курсу реабілітації. Це необхідно для моральної підтримки пацієнта з наркоманією, а також щоб надати психологічну допомогу його близьким.

чим допомогти наркоманові

Наш досвід роботи доводить, що такий підхід до реабілітації є найрезультативнішим. Лікування співзалежності допомагає батькам відновити психологічний та емоційний стан, повернутися до власного життя і не брати на себе відповідальність за дії наркомана, дозволити йому самостійно вирішувати свої проблеми.

Як переконати наркомана лікуватися

Багато людей не можуть переконати наркомана лікуватися. Це відбувається через стадію заперечення, в якій перебуває наркозалежний. Людина намагається виправдати своє вживання та відмовляється від допомоги. Допомогти залежній людині усвідомити проблему можуть наші спеціалісти.

Зверніться до лікаря-нарколога, психолога, психотерапевта, щоб провести обстеження стану організму та психіки, призначити необхідне лікування, провести мотиваційну бесіду з наркоманом. Це допоможе сформувати добровільну згоду на проходження реабілітації.