Програма «12 кроків» – наркоманія

Програма «12 кроків» – наркоманія

Неправильне лікування наркозалежності часто має короткочасний ефект. Через деякий час пацієнт повертається до вживання наркотичних речовин. Медикаментозні методи не дають бажаного результату, оскільки важливо не тільки зняти симптоми ломки, а й позбутися психологічної залежності. Спогади про ейфорію змушують знову прийняти чергову дозу.

Заперечення проблеми тільки погіршує ситуацію, адже позбавити людину від залежності насильно неможливо. Тривала ізоляція не принесе бажаних результатів. Навіть кодування при наркоманії часто не виправдовує очікування.

Одним з найбільш ефективних методів вважається 12-крокова програма лікування наркоманії. Головна особливість методики полягає в тому, що пацієнт визнає залежність і знаходить мотивацію, щоб позбутися від неї. Реабілітація після наркотиків у «12 кроків» в медичному центрі Василенко проводиться після детоксикації та курсу терапії.

Наші фахівці не тільки надають допомогу наркоманам, а й лікують співзалежність при наркозалежності. Спеціально розроблене керівництво для родичів допомагає змінити ставлення до пацієнта і ситуації, щоб попередити зрив.

Особливості та етапи програми «12 кроків» для наркозалежних

Програма «12 кроків» для наркозалежних пацієнтів базується на самоаналізі, визнанні та усвідомленні проблеми, зміні ставлення до життя. Одним з головних аспектів системи є підпорядкування Вищій силі і духовний розвиток. Перетворення людини відбувається в соціумі, тому створюються групи анонімних наркоманів. Пацієнту стає легше, коли він розуміє, що не єдиний в світі з подібною проблемою.

У наш реабілітаційний центр для наркозалежних часто звертаються люди з питанням про те, як це працює. Часом досить прочитати опис, щоб розібратися у всіх особливостях.

12 кроків лікування наркоманії:

 1. Визнання безсилля перед наркотиками і втрати контролю над власним життям.
 2. Прийняття Вищої сили, яка допоможе позбутися від залежності.
 3. Підпорядкування життя Вищій силі з метою повернути розсудливість і придбати силу волі, яка допоможе встояти перед спокусою.
 4. Проведення самоаналізу, оцінка життя з точки зору моральності. На цьому етапі пацієнти часто починають вести щоденник.
 5. Визнання своїх помилок перед Вищою силою та іншими учасниками групи.
 6. Смирення зі своїми недоліками, підготовка до позбавлення від залежності.
 7. Звернення до Вищої сили про допомогу і з щирим бажанням змінити власне життя.
 8. Складання списку людей, яким пацієнт доставив страждання.
 9. Спокута провини перед родичами і близькими людьми, щире каяття, налагодження відносин.
 10. Самоаналіз та прийняття власних помилок, зміна ставлення до негативних ситуацій в житті.
 11. Довіра Вищій силі і пошук хороших якостей в собі, відкриття прихованого потенціалу.
 12. Закріплення отриманих знань шляхом їх застосування в житті, а також поширення, надання допомоги іншим пацієнтам.

Система «12 кроків» для співзалежних стає шляхом налагодження відносин з наркоманом, повернення сімейних цінностей. Робота з досвідченими фахівцями дозволяє по-іншому подивитися на проблему і змінити ставлення до наркозалежної людини.

Чим обумовлена ​​висока ефективність програми?

Анонімна програма «12 кроків» була розроблена в 30-х роках минулого століття, але і зараз застосовується в різних куточках світу. Наша клініка також використовує цю методику. Відгуки наших пацієнтів підтверджують її високу ефективність.

Програма реабілітації, заснована на «12 кроках», дозволяє на психологічному рівні викорінити проблему залежності і досягти таких цілей:

 • налагодити відносини з родичами;
 • визнати залежність і безсилля перед проблемою, зважитися на зміни;
 • змінити ставлення до різних життєвих ситуацій, знаходити позитив в житті;
 • прийняти себе з усіма перевагами і недоліками.

Клуб анонімних наркоманів дозволяє пацієнтові змінити коло спілкування, знайти нових друзів і захоплення. Людина вчиться по-новому жити, але головне – вона приходить до цього усвідомлено.

Лікування та реабілітація наркозалежних в центрі Василенко

Якщо ви або хтось із ваших родичів страждає від наркотичної залежності, але ви не знаєте, з чого почати терапію, зверніться за допомогою в центр лікування та реабілітації наркозалежних Василенко. Індивідуальний підхід до пацієнтів дозволяє нашим фахівцям знайти найбільш ефективне рішення проблеми для кожного хворого.

Лікування наркозалежних в нашій клініці – це комплекс заходів і процедур. Медикаментозна терапія супроводжується роботою з психотерапевтами та психологами. Реабілітація наркозалежних проводиться в комфортних умовах. Досвідченими фахівцями проводяться групові, індивідуальні та тематичні заняття. Співзалежність при наркозалежності може стати перешкодою на шляху до зцілення, тому ми проводимо роботу і з родичами пацієнтів.

Також у нас проводиться програма «12 кроків» для лікування алкоголізму. Аналогічний комплекс процедур дозволяє позбутися від згубної пристрасті до спиртного.

Якщо у вас є така проблема, не варто зволікати з лікуванням, оскільки наркотичні речовини швидко руйнують фізичне і психічне здоров’я людини, викликають незворотні процеси. Гаряча лінія для наркоманів в нашій клініці працює цілодобово. Звертайтеся, якщо вам потрібна допомога!