Причини наркозалежності у підлітків

На практиці нашої роботи ми стикалися з різними ситуаціями та причини наркозалежності у підлітків теж можуть бути як генетичними, так і набутими. Наприклад в групі ризику перебувають підлітки з неблагополучних сімей, якщо один з батьків вживає алкоголь або наркотики.

причини наркоманії

Багато батьків упевнені, що їхній спосіб життя ніяк не відбивається на підлітка, але насправді діти звертають увагу на те, який спосіб життя ведуть їхні батьки та підсвідомо намагаються їх наслідувати. Якщо у вашій родині прийнято влаштовувати застілля зі спиртним – є ймовірність того, що підліток пристрастився до шкідливих звичок.

Чому підлітки вживають наркотики

Найчастіше вживання наркотиків для підлітка є способом досягти нових відчуттів або заслужити авторитет в очах однолітків. Звичайно, це викривлене сприйняття, адже в суспільстві не є нормою приймати наркотики. Своєрідний вихід за рамки для підлітка – це можливість отримати нові відчуття.

Ейфорія при першому вживанні змушує підлітка пробувати знову і знову. Дуже важко зупинитися і зрозуміти, що людина вже перейшла грань і стала наркоманом, особливо в підлітковому віці, коли у дитини формуються власні життєві погляди та він переконаний, що його думка правильна.

Як запобігти розвитку залежності

Ніхто крім батьків не може знати напевно, який підхід потрібен до вашої дитини. Тому велика відповідальність лежить саме на родичах. Зверніть увагу на те, який спосіб життя ведете ви та дайте відповідь на питання – чи може дитина брати з вас позитивний приклад?

наркоманія підліткова

У деяких ситуаціях необхідно повністю міняти спосіб життя всім членам сім’ї, щоб у підлітка не з’явився інтерес до наркотичних препаратів або алкоголю. Але якщо це вже сталося – запишіться на консультацію до психолога або лікаря-нарколога, який допоможе переконати дитину в необхідності реабілітації.

Що робити при підлітковій наркоманії

Наркоманія в підлітковому віці може збільшити ризик передозування, розвитку інфекційних хвороб. Ситуація буде ускладнюватися, якщо ви не приймете заходи своєчасно. Насамперед вам потрібно приїхати в стаціонар медичного центру доктора Василенко та ознайомитися з методами реабілітації, які ми пропонуємо.

Курс лікування наркоманії в стаціонарі включає в себе участь батьків у програмі реабілітації. Родичі також повинні відвідувати психолога, щоб зрозуміти особливості залежної поведінки, дізнатися про співзалежність та сформувати довірчі взаємини в сім’ї.