Кат як наркотик

Що таке кат?

Кат – це наркотик, який відноситься до категорії психостимуляторів. У колі наркоманів його ще називають «сомалійський чай» або «арабський чай».

наркотик кат

Кат збуджує центральну нервову систему організму. Вживання ката відомо протягом кількох століть в Африці і Сомалі.

Листя цієї рослини жують, щоб досягти стану наркотичного сп’яніння.

Ефект від кат

Властивості, якими володіє кат завдають стимулюючу дію на психіку людини. Як правило, саме верхівка рослини: його тонкі гілки і листя, вживають заради збудливого ефекту.

катінон

У складі цього чагарнику міститися психоактивні речовини. Катин і катинон діють на центральну нервову систему і за ефектом кат схожий з іншими психостимуляторами – кокаїном, амфетаміном.

Способи вживання кат

Існує кілька способів вживання кат. Вони відрізняються один від одного часом впливу і ефектом.

кхат це наркотик

  • Якщо жувати кат, його ефект буде не яскраво виражений, проте це один з найпоширеніших способів вживання кат.
  • При ін’єкційному вживанні залежність виникає миттєво.
  • Катин продається у вигляді таблеток, даний спосіб вживання широко поширений в сучасному світі.

Види кат

У зв’язку з нелегальним виготовленням і продажем наркотичних препаратів, наркоторговці виготовляють синтетичні катинони, наприклад ефедрон і мефедрон.

мефедрон

За своїми властивостями вони сильніші, ніж кат, і викликають сильну залежність, так само їх вживання збільшує ризик передозування і інших наслідків вживання синтетичних наркотиків.

Залежно від виду кат, його ефект настає протягом 15 хвилин і нагадує екстазі, амфетамін і кокаїн. Дія кат триває протягом шести годин, після чого ефект припиняється і людина приймає нову дозу.

Дія кат

Дія ката, як психостимулятора, слабкіше, ніж інших синтетичних наркотиків, до складу яких входить катинон.

психостимулятори

Людина відчуває ейфорію, комунікабельність, підвищену активність, прилив енергії і сил, збудження.

При зловживанні може розвинутися параноя, агресивність, невроз, головні болі і галюцинації.

Побічні ефекти від кат

Як і інші наркотики, при вживанні великої кількості кат викликає ряд побічних ефектів у вигляді безсоння, короткостроковій втрати пам’яті, свербіння, висипу, неврозу, підвищеної пітливості і інтоксикації.

побічна дія

Нервова система працює на межі, вживання стимуляторів це сильне навантаження на серце, тому може виникнути аритмія. Температура тіла може піднятися настільки високо, що може знадобитися допомога лікарів, щоб уникнути коми і летального результату.

Синдром відміни

Після припинення вживання у людини спостерігаються емоційні перепади, пригнічений стан, запальність, втома, депресія. Безсоння і втрата апетиту – ознаки синдрому відміни кат.

абстинентний синдром та ломка

Головний біль, бачення, провали в пам’яті і мігрень заподіюють дискомфорт людині. Психологічна напруга наростає і якщо не вжити заходів і не звернутися за допомогою, то можливий рецидив – повторне вживання кат для полегшення свого стану.

Небезпека для здоров’я

Незважаючи на те, що кат – це рослина, і деякі люди вважають, що вживання натурального продукту нешкідливо – вони помиляються. Тривале вживання кат становить небезпеку для здоров’я людини.

небезпека для організму

Очевидні і неминучі ризики для організму це порушення пам’яті, розлад шлунка, гастрит, пошкодження зубів, імпотенція, захворювання печінки і стрімка втрата ваги. Депресія і психоз можуть тривати навіть після припинення вживання кат.

Людина не в змозі відрізнити реальність від вигадки, бачить галюцинації і вірить в них. Небезпека для психіки в тому, що вживання кат може закінчитися розвитком шизофренії і ізоляцією в психіатричній клініці.

Залежність і ломка від кат

Кат викликає психологічне звикання. Ефект цього наркотику схожий з дією амфетаміну та інших психостимуляторів. Тому психологічна залежність від кат вимагає втручання фахівців.

психологічне звикання

Ознаки абстинентного синдрому від кат – це психоз і депресія, гіперзбудження і стрес, хронічна втома, безсоння і галюцинації. Людина відчуває ломку, коли відмовляється від вживання.

Психологічна потреба у вживанні заради досягнення ейфорійноих відчуттів настільки сильна, що кинути вживати кат без допомоги фахівців неможливо.