Лудоманія (ігрова залежність, гемблінг): що це таке, причини, стадії, симптоми і лікування

Що таке лудоманія?

Патологічний потяг до азартних ігор, який витісняє всі цінності та принципи в житті людини називається ігровою залежністю.

лудоманія

Людина, яка нехтує своїми соціальними обов’язками, особистим життям, кар’єрою і фінансовим благополуччям заради досягнення ілюзорною прибутку під час азартної гри, вважається залежною.

Причини виникнення ігрової залежності

У зв’язку з повсюдним поширенням і рекламою азартних ігор, ігрових автоматів та онлайн-казино, які мотивують відвідувачів робити ставки, щоб виграти велику суму грошей, збільшується попит населення до азартних ігор.

Потяг до виграшу підкріплюється емоціями, які залежний відчуває під час гри. Здатність до логічного мислення у ігроманів притупляється, вони підживлюють себе ілюзією перемоги і грошової винагороди, яку йому нібито обіцяє гра.

ігроманія

Залежне мислення змушує гравця витрачати великі суми і постійно збільшувати ставки. У разі виграшу людина відчуває ейфорію, а в разі програшу – гостру потребу відігратися.

Так ігроман потрапляє в замкнуте коло: пошук грошей на гру, проведення часу серед азартних гравців, наслідки від ігрової залежності у вигляді руйнування соціальної сфери, втрати фінансів, психологічних труднощів.

Стадії ігрової залежності

Перша стадія залежності від азартних ігор – це випадкова гра, перший виграш грошової суми, задоволення і фантазії, які залежний починає вибудовувати навколо гри, більш часте відвідування ігрових залів, збільшення грошових витрат, в разі великого виграшу – почуття окриленісті та передчуття наступної гри, короткострокове задоволення.

залежність від азартних ігор

Друга стадія характеризується тим, що кількість програшів збільшується, а кількість перемог значно скорочується. Залежний приховує свою пристрасть, стає пригніченим, дратівливим і агресивним.

Людина відмовляється від допомоги і заперечує наявність проблем, які пов’язані з ігровою залежністю. З’являються борги, кредити, проблеми в колі сім’ї, брехня, маніпуляторство. Залежний відсторонюється від близьких і вважає за краще проводити час наодинці з ігровими автоматами або в колі таких же людей.

ігрові автомати

Третя стадія – це розчарування в азартних іграх, замкнутість, депресія, неможливість припинити гру, відчай і почуття провини у зв’язку з цим. Спроби самостійно впоратися з проблемою не приносять результатів.

Залежний відчуває себе безпорадним і відсторонюється від людей, уникає розмов про свою проблему і спроб лікування ігрової залежності, хоча в глибині душі усвідомлює проблему.

Симптоми лудоманії

Першими ознаками, які можуть говорити про те, що людина схильна до азартних ігор, вважаються зміна кола інтересів, звуження кругозору і зміна кола спілкування.

онлайн казіно

Залежний обманює близьких і друзів, придумує правдоподібні виправдання і витрачає велику кількість часу на гру. Незабаром потреба грати починає переважати, а сім’я, друзі, кар’єра і обов’язки відходять на другий план.

Залежний ізолюється і знаходить привід піти з дому або раніше відпроситися з роботи, щоб більше часу провести за грою. Потреба у виграші змушує його брати гроші в борг, закладати цінні речі в ломбард, брати кредити або навіть красти великі суми грошей і коштовності з будинку.

азартні ігри

Непереборний потяг до азартних ігор змінює особистість людини, перетворюючи її в споживача, а не творця.

Періоди стриманості від гри скорочуються і незабаром азартні ігри стають базовою потребою, витісняючи щоденні обов’язки і відповідальність перед сім’єю.

З’являються порушення сну, головні болі, дратівливість і апатія до всього, що відбувається навколо. Спроби впораться з ігровою залежністю самостійно закінчуються невдачею, залежний починає відчувати відчай і закривається в собі.

Лікування ігрової залежності

Для ефективного лікування лудоманії фахівці медичного центру Василенко рекомендують пройти курс лікування в стаціонарі.

лікування лудоманії

Під наглядом персоналу людина знаходиться цілодобово і це дозволяє надати їй психологічну підтримку в той момент, коли вона її потребує.

Оскільки лудомания – це не хімічна залежність, то і її лікування повинно включати в себе комплекс психотерапевтичних заходів.

групова терапія

Гіпнотерапія, індивідуальна і групова робота з психологами та психіатрами, програма для співзалежних і багато інших методик успішно застосовуються на протязі 25 років фахівцями медичного центру Василенко.

Курс лікування ігроманії допоможе позбутися від психологічної залежності, повернути розсудливість і здатність до логічного мислення. Ми допоможемо вам усвідомити проблему, з якою ви зіткнулися і вирішити її, комплексно впливаючи на всі аспекти її формування.