Життя у подяці

Життя у подяці

Зазвичай, люди, які перебувають на лікуванні залежності, і ледве почали вести тверезий спосіб життя, концентруються на тих складнощах, які їм доводиться переживати, і мало хто з них звертає увагу на світлі моменти свіжо-знайденої тверезості. Коли лікар каже їм, що потрібно знайти ниточку, яка буде тримати наплаву, те світле, за що можна дякувати життю, ці люди часто запинаються. За що їм дякувати життю? За те, що вони своїми руками зруйнували власну сім’ю? За страждання батьків? За те, що звільнили з роботи? Або може дякувати за той букет придбаних хвороб і жахливу зовнішність, що зіпсувалася за довгі роки залежності? На перший погляд їм буде здаватися, що дякувати життю абсолютно нема за що. Та чи насправді це так? За що тверезі наркомани і алкоголіки повинні насправді дякувати і кому?

Завжди існуватимуть речі, за які варто бути вдячним

Неважливо, наскільки жалюгідним і важким був день, варто задуматися про приємні речі. Життя в подяці може виявитися необхідним для підтримки тверезості, адже тоді кожен день буде наповнений змістом.

  • Можна дякувати життю за здатність відчувати. Запах свіжої кави, відчуття чистої і свіжої постільної білизни, посмішка маленької дитини, смак теплого кексу створюють асоціативне відчуття домашнього затишку. Навіть якщо не всі ваші органи здатні відчувати настільки тонко, як до залежності, варто висловити подяку життю, навіть якщо у вас залишилося тільки одне. Незважаючи на всі негаразди, кожна людина все одно здатна відчувати і насолоджуватися.
  • Можна бути вдячним за ситість і тепло. Так, боротьба за тверезість виявилася дуже складною, наркоманія позбавила практично всього. І навіть якщо дизайнерський одяг є чимось абсолютно недоступним, варто дякувати життю за те, що ви не вмираєте від холоду і голоду. Подякуйте за їжу, одяг і дах над головою.
  • Можна бути вдячним за можливість досягати свої цілі. Може бути не сьогодні, і навіть не завтра, але якщо прикладати всі зусилля, налаштовувати себе на позитивний результат, завжди можна досягти чогось більшого, ніж уже є. Головне – не скаржитися і йти до мети. Дякуйте життю за всі можливості, які трапляються на шляху.
  • Можна бути вдячним за минуле. Деякі моменти минулого можуть бути темними і неприємними, але без минулого немає сьогодення. Без боротьби із залежністю, можливо, ви б так не цінували власне життя. Дякуйте своєму минулому за те, що ви отримали другий шанс і стали сильнішими.
  • Можна дякувати сонцю за те, що воно зійшло сьогодні, і за те, що дуже ймовірно воно зійде і завтра. Такі прості речі нагадують про те, що в цьому світі все ще існує сталість, все ще є щось, на що можна розраховувати. І навіть якщо ви нікому не можете довіряти, довіряйте сонцю. Воно не підведе. Висловлюйте вдячність матінці природі за її надійність і стабільність.
  • Можна бути вдячним за доброту. Так, в нашому світі доброта – не найпоширеніша якість, але кількість дійсно добрих і безкорисливих людей може здивувати. Світ повний таких людей, і вони є поруч, просто ви їх не помічаєте. Дякуйте світові за доброту людей.
  • Дякуйте за можливість дихати, жити і бути здоровим. Іноді так хочеться сказати: «Все, з мене досить!» Але глибоко всередині, кожна людина знає, що кращі дні ще попереду. Дякуйте життю за потенційно невідоме майбутнє.
  • Можна дякувати життю за можливість отримати освіту. Ви вмієте розмовляти, читати, писати. Ви можете спілкуватися з іншими людьми. Не у всіх людей на цій планеті є така можливість. Висловлюйте вдячність за знання, які ви отримали.
  • Можна дякувати життю за тих людей, які знаходяться поруч, вірять у вас і підтримують.
  • Можна дякувати життю навіть за власну віру в себе.