Ніколи не пізно кинути

Ніколи не пізно кинути

Ніколи не пізно кинути: 5 поганих звичок, яких варто позбутися

Куріння, алкоголь, неправильне харчування і недостатність фізичних вправ – одні з головних причин прояви хвороб, а також смерті. Набуття здорових звичок може поліпшити не тільки ваше самопочуття, але і рівень життя.

Зміна поганих звичок на хороші, навіть з тривалим стажем, веде до кардинальних змін в особистому та суспільному житті. Які ж вони, ці найшкідливіші звички?

  • Недолік фізичного навантаження

Фізична активність важлива для підтримки здоров’я, стану психіки і організму. Для літніх людей спорт може здаватися чимось неймовірно складним, але навіть мінімальне навантаження на щоденній основі (піші прогулянки навколо будинку) значно поліпшить їхнє самопочуття. Для інших же корисними будуть йога, пілатес, Тай Чі, які будуть підтримувати емоційний баланс, а також допоможуть знизити вагу. Подібні види спорту мають адаптивні різновиди для кожного віку, і рівня фізичної підготовки. Спорт в будь-якій формі допомагає не тільки придбати здорову фізичну форму, а й підтримувати тверезість мислення.

  • Змішування медикаментів

Більшість людей старшого віку відчувають деякі проблеми зі здоров’ям, що змушує їх вживати медикаменти. Деякі з них абсолютно не сумісні між собою. Не шкодьте своєму здоров’ю, вживаючи всі разом.

  • Синдром домосіда

З віком, люди стають апатичними, багато хто помічає, що більше не може робити все те, що робив в молодості. І хоча надмірна активність може бути протипоказана за станом здоров’я, це ще не означає, що мозку теж не можна «ворушитися». Існує безліч цікавої діяльності для дорослих, яка не вимагає фізичної активності, але змусить людину вийти з дому. Можна приймати участь у волонтерських проектах, ходити в гуртки за інтересами та ін. Головне – не сидіти вдома.

  • Куріння і алкоголь

Куріння і надмірне вживання алкоголю вже давно підтвердило свій поганий вплив на здоров’я людини в будь-якому віці. Особливо це небезпечно для літніх людей, тому що ці речовини посилюють і без того важкі проблеми зі здоров’ям. Дія багатьох лікарських препаратів змінюється при змішуванні з алкоголем, і становить серйозну загрозу для життя.

  • Погане харчування

Неправильне харчування і надмірна вага призводять до множинних проблем зі здоров’ям, які включають діабет, хвороби серця, інсульт. Ожиріння також знижує статевий потяг. Вживання хороших вуглеводів (сірий або чорний хліб, або коричневий рис) замість поганих (біла картопля, білий хліб), а також додавання в раціон білків, з одночасним обмеженням вживання продуктів з високим вмістом жиру і цукру, допоможе не тільки зменшити вагу, але і підтримувати її на здоровому рівні.