Допомога другові

Допомога другові

Допомога другові в біді: профілактика рецидивів

Під час раннього періоду тверезості після лікування алкогольної або наркотичної залежності багатьом важко спостерігати за тим, як близькі люди страждають від закономірних наслідків вживання наркотиків і алкоголю. Реабілітація далеко не легкий процес, і очікувати певні перешкоди цілком природньо. Одного дня ваш друг може бути в абсолютному порядку, а наступного він може відчувати непереборну тягу, закриватися в собі, ізолюватися від оточуючих. Залежність є агресивною та злісною хворобою, яку неможливо ні передбачити, ні вилікувати на всі 100%. І в цих обставинах надзвичайно важливо, щоб людина в першу чергу дбала про себе. Якщо ви бачите, як ваш друг переживає важкий період боротьби за свою тверезість, є кілька дій, які ви можете зробити як хороший друг, і допомогти.

Як допомогти другу на ранній стадії тверезості?

  1. Здійснюйте позитивний вплив. Найбільш важливе й корисне, що ви можете зробити – це показати здоровий приклад, бажано на собі. Говоріть з другом про переваги тверезого життя, не заводьте розмов про його наркоманське або алкогольне минуле, підтримуйте його в починаннях, приймайте з ним участь в якій-небудь активній діяльності.
  2. Познайомте друга зі своїми товаришами. Ізоляція від суспільства стає частою причиною зриву лікування. Ваш друг і так втратив практично все коло свого спілкування. Познайомте його з людьми, яким можна довіряти, допоможіть йому побудувати нове, ніяк не пов’язане з вживанням, спілкування.
  3. Робіть щось веселе. Іноді неминуча нудьга в перший період здобуття тверезості може заподіювати моральну незручність, почне виникати і наростати почуття занепокоєння. Влаштуйте другові одноденну поїздку куди-небудь на природу, сходіть з ним на пробний урок танців. Постарайтеся всіляко нагадати своєму другові, що життя варто прожити, і що звичайна твереза ​​посмішка і радість спокійно можуть замінити сумнівне задоволення від вживання.

Допоможіть другові, якщо бачите що він на межі зриву

Кожній людині складно спостерігати за тим, як її друг котиться назад в прірву залежності, після того як з таким трудом знайшов тверезість. Не залишайте таку людину наодинці з її проблемами, будьте поруч, підбадьорюйте її. Будьте емоційно доступними для неї на той випадок, якщо вона сама звернеться до вас за допомогою.