Як залишитися тверезим під час свят

Як залишитися тверезим під час свят

Як залишитися тверезим під час свят

Багатьом колишнім алкоголікам відомо, як насправді може бути важко зберігати тверезість під час свят. Сімейні посиденьки, святкові вечірки та інші заходи стають справжніми тортурами для тих, хто проходить алкогольну чи наркотичну реабілітацію. Спогади про минулі п’янки часто призводять до тяги.

І хоча необхідно звикнути до думки про те, що на цей раз всі свята пройдуть без алкоголю або наркотиків, все ж підтримання тверезості в таких умовах – це досягнення, яким можна пишатися.

Скористайтеся цією можливістю, щоб відзначити не лише свята, а й початок нового тверезого життя. Якщо вам важко утриматися від вживання алкоголю або наркотиків під час святкувань, пам’ятайте, що ви в цьому не самотні. І багато хто до вас вже користується наступними порадами:

 1. Складіть план на кожен святковий день, який вам належить пережити. Проводьте весь свій час в компанії друзів і родичів, які підтримують ваше бажання зберігати тверезість.
 2. Попросіть підтримки у рідних і близьких. Ті, хто дійсно вас розуміють, будуть всіляко допомагати вам не зірватися, і не будуть вживати перед вашими очима.
 3. Складіть список з 10 осіб, яким можна в будь-який час зателефонувати у разі необхідності. Завжди носіть цей список поруч зі своїм мобільним телефоном.
 4. Не забувайте про регулярні фізичні вправи. Регулярне фізичне навантаження є важливим компонентом будь якої збалансованої програми реабілітації алкоголізму та наркоманії.
 5. Тримайтеся подалі від «слизьких» місць. У вас немає жодної причини відвідати ті місця, в яких ви раніше вживали.
 6. Створюйте нові традиції, щоб порушити старі звички. Купуйте нову настільну гру, або рушайте разом з родиною на каток. Використовуйте свою уяву і цікавтеся, як можна веселитися здоровим способом.
 7. Складіть щоденний список подяк.
 8. Спробуйте взяти участь у благодійній організації. У нашому суспільстві є багато людей, яким пощастило набагато менше, ніж вам. Таким чином, ви допоможете не тільки нужденним, а й собі.
 9. Напишіть собі лист «Як я підтримував тверезість під час свят». Процес написання думок на папері сам по собі несе потужний заряд. Опишіть в минулому часі все, чим ви займалися всі вихідні, як добре вони для вас пройшли, і налаштуйтеся на те, що все так і буде.
 10. Уникайте почуття голоду, злості, самотності і втоми.
 11. Проживайте кожен день і насолоджуйтеся тверезістю. У ситуації, коли людина знаходиться в процесі лікування алкоголізму або наркоманії, жити необхідно сьогоднішнім днем. Не можна замислюватися про те, що могло б статися або станеться. Живіть сьогоденням!