Як може допомогти сімейна терапія

Як може допомогти сімейна терапія

Сімейна терапія є незамінною частиною лікування залежності будь-якого роду. Причина цього проста: сім’ї, в яких є наркоман, страждають разом з ним. Отже і видужувати вони повинні разом. Психотерапія стає необхідним інструментом одужання не тільки самого залежного, але також і його сім’ї.

Як може допомогти сімейна терапія

Сімейну психотерапію часто недооцінюють. Не рідкісними є випадки, коли родичі наркомана кажуть: «Я не наркоман! Навіщо мені лікуватися?!». Для багатьох така реакція може здатися виправданою. Брати і сестри, батьки і матері, чоловіки і дружини не змушують наркомана приймати наркотик, не вони заподіюють родині стільки болю і страждань. Члени сім’ї частіше вважають терапію методом покарання, ніж методом, який дійсно може допомогти. Якщо у вашому житті сталося так, що близька людина потрапила в лапи залежності, безсумнівно, на якомусь етапі стався розлом. Дізнайтеся про те, чому сімейна терапія є необхідністю для всіх членів сім’ї.

Сімейна терапія лікує співзалежність

Співзалежність, або так зване неусвідомлене або усвідомлене потурання, дуже поширене явище серед рідних і близьких наркомана. Це може означати, що йому дають гроші, щоб він не крав, або відмовляються протистояти наркоману зі страху. Коли ви потураєте наркоману, ви завдаєте цим більше шкоди, ніж користі, навіть якщо ваші наміри чисті. Тим не менш, члени сім’ї навіть не розуміють, що вони роблять, поки терапевт не вказує на їх помилки. Сімейна терапія допомагає виявити потуральника, і зупинити його дії. Сім’я вчиться заново будувати здорові відносини з людиною, яка заподіює стільки проблем.

Сімейна терапія навчає ефективному спілкуванню

Коли в родині живе наркоман, все спілкування зводиться до криків, скандалів та істерик. Незалежно від того, що ви думаєте, таке спілкування ніколи не буде здатне налагодити контакт, і не приведе до взаєморозуміння. Сімейна терапія вчить членів сім’ї бути напористими, але не використовувати агресію, бути терплячими, але не пасивними, вміти чути, а не просто слухати. Спілкування – це основа будь-яких взаємин, деструктивне спілкування завжди призведе до деструктивних відносин.

Сімейна терапія розкриває проблеми всіх членів сім’ї

Коли ви живете поряд з наркоманом, практично вся ваша увага концентрується навколо нього і його проблем. Члени сімей наркоманів втрачають здатність звертати увагу на свої власні проблеми та на себе самих. Частіше, ніж вони самі очікують, це змушує їх ігнорувати ті проблеми, які існують насправді. Матері, батьки, брати і сестри залежних часто самі є залежними людьми. Однак, вони цього не розуміють. Багато хто може страждати від депресії, гніву або психологічної травми, які вони не намагаються лікувати. Сімейна терапія допоможе кожному члену сім’ї усвідомити і вирішити дійсно важливі для себе моменти.