Бавовняна лихоманка

Бавовняна лихоманка

Що таке «бавовняна лихоманка», і чому вона така небезпечна?

За своєю природою зловживання наркотиками вже несе в собі величезну небезпеку. Залежно від речовини, його вплив на здоров’я може виявитися дуже серйозним, і привести до фізичного виснаження, недоїдання та інфекційних захворювань. Також тяжкість наслідків може залежати не тільки від самої речовини, але і від способу її вживання. Так, наркотики, які вживаються за допомогою куріння або вдихання, піддають споживача ризику інфекційних захворювань, а також хвороб органів дихання.

З усіх речовин, що змінюють свідомість, від яких людина стає залежною, ті, що вводяться внутрішньовенно, тобто надходять в кровотік через шприц, являють собою найбільшу небезпеку. Внутрішньовенне вживання наркотиків означає миттєву ейфорію, а також те, що споживач не може бути на 100% упевнений в чистоті речовини. Домішки в кокаїні чи героїні, а також ненормовані дози часто призводять до летального результату наркомана.

Ще одним небезпечним станом для внутрішньовенних споживачів наркотиків є так звана «бавовняна лихоманка». Це неймовірно небезпечна і неприємна хвороба, відносно якої існує безліч помилок. Нижче ми пояснимо, звідки вона береться, а також що робить її такою небезпечною.

«Бавовняна лихоманка» в розумінні наркоманів

Процес підготовки наркотику, такого як героїн, для внутрішньовенного введення часто залучає імпровізовані або саморобні приналежності і матеріали. Як правило, речовину підігрівають в ложці, щоб отримати розчин, потім пропускають його через фільтр і набирають у шприц. Важливим елементом, необхідним для підготовки героїну для внутрішньовенного споживання, є фільтр з вати (бавовни). Наркомани рідко купують стерильні ватні тампони або диски в аптеках, а значить, вони використовують звичайну вату, іноді зірвану з гігієнічних паличок, або навіть беруть фільтри з сигарет. Такі фільтри не здатні повністю очистити наркотик від бруду і домішок, відповідно, вони все одно потрапляють в кровотік.

Стан «бавовняної лихоманки» став знайомим наркоманам ще на зорі внутрішньовенного вживання наркотиків в 70-х роках. Так як це був звичайний стан для них, його стали відносити до результату вживання наркотику через ватний тампон. При спробах з’ясувати, через що ж виникає це хворобливий стан, виникла думка про те, що на одному з етапів приготування наркотику заноситься інфекція. Основними симптомами «бавовняної лихоманки» були:

 • Лихоманка, яка настає менше, ніж через півгодини після введення,
 • Головний біль,
 • Озноб,
 • Нудота,
 • Загальне нездужання,
 • Дискомфорт,
 • Болі в суглобах і м’язах,
 • Ускладнене дихання,
 • Біль у спині та нирках,
 • Агітація,
 • Тремтіння,
 • Тремор,
 • Прискорене серцебиття (більше 100 ударів на хвилину) навіть у спокійному стані.

Оскільки ці симптоми, як правило, наступали після внутрішньовенного вживання з використанням вати, припустили, що інфекцію викликає бавовна, яка потрапляє в кров через шприц. Тому інфекцію так і назвали.

Справжні причини «бавовняної лихоманки»

З часом було встановлено, що передбачувана хвороба, викликана попаданням частинок бавовни, не була каталізатором симптомів. Згідно з медичними дослідженнями, інфекція, що виникає при внутрішньовенному введенні наркотику, може потрапити в кровотік наркомана двома шляхами, але жоден з них не пов’язаний з частками бавовни в крові.

Справжньою причиною інфекції є різновид сепсису, або запального зараження крові, викликаного антисанітарним і небезпечним вживанням наркотика. Зокрема, коли одноразовий шприц використовують повторно. Бактерії і цвіль збираються усередині стінок шприца. Коли його використовують повторно, людина вводить собі наркотик разом зі спорами, внаслідок чого проявляються вищевказані симптоми. Відповідно хвороба викликається бактеріями від попереднього споживача, а не частками фільтра.

Однак, незважаючи на неприємні симптоми, «бавовняна лихоманка» не загрожує життю людини. Симптоми, як правило, слабшають самостійно протягом 24 годин. Хоча якщо цього не відбувається, рекомендується звернутися до лікаря, який випише антибіотик для боротьби з інфекцією. Якщо це сталося, необхідно пити багато води, приймати теплі ванни і протизапальні препарати.