Як кинути курити

Як кинути курити

Як назавжди позбутися від поганої звички

Кинути палити завжди важко, незалежно від того, чи ви лише нещодавно почали, або викурюєте по пачці на день протягом багатьох років. Чим більше ви дізнаєтеся про способи кинути і готуєте себе до цього, тим легше буде відбуватися сам процес.

Чому кинути палити виявляється так важко?

Куріння тютюну викликає як фізичну залежність, так і психологічну. Нікотин, що міститься в сигаретах, провокує тимчасове відчуття задоволення, що викликає звикання. Скасування щоденної дози нікотину може викликати симптоми легкої фізичної абстиненції та бажання викурити сигарету. Людина також може відчувати необхідність у нікотині як способі боротьби зі стресом, депресією, нудьгою, хвилюванням.

У той же час, акт куріння вкорінюється як щоденний ритуал. Людина автоматично дістає сигарету, коли п’є ранкову каву, або під час перерви на роботі або в університеті. Можливо друзі, колеги або члени сім’ї курять, і це стало частиною ваших стосунків з ними. Щоб успішно кинути курити, необхідно брати до уваги як фізичну залежність, так і психологічну звичку, яка крокує в ногу.

Складіть свій особистий план

У той час, як багато курців проходять через нікотинову ломку, коли кидають курити, інші люди складають чіткий план, щоб не зійти з правильного шляху. Хороший план зачіпає як короткострокову задачу безпосередньо припинення куріння, так і довгостроковий план дій щодо запобігання зривів. Людина також повинна враховувати власні особливості звички курити.

 

Запитайте себе

Витратьте трохи часу, щоб зрозуміти, який саме ви курець, які моменти вашого життя викликають бажання покурити. Це допоможе вам визначити, яких порад, технік і терапій краще дотримуватися. Запитайте себе:

 

 • Чи відчуваєте ви необхідність курити після кожного прийому їжі?
 • Ви соціальний курець?
 • У вас важка залежність (більше однієї пачки на день)? Або звичайний нікотиновий пластир може допомогти?
 • Чи виникає у вас бажання курити, якщо ви переживаєте стрес або поганий настрій?
 • Чи є певні види діяльності, місця або люди, які ви асоціюєте з курінням?
 • Чи пов’язано ваше куріння з іншими видами залежності: алкоголем, азартними іграми?
 • Чи відкриті ви для гіпнотерапії або акупунктури (голковколювання)?
 • Чи зможете ви поговорити про свою залежність з психотерапевтом?
 • Ви зацікавлені в складанні фітнес-програми?

 

Почніть складати план

 

 • Призначте день, в який ви кинете курити. Виберіть день протягом найближчих двох тижнів, щоб у вас було достатньо часу для підготовки, але і не загубилося бажання кинути курити. Якщо ви в основному курите на роботі, кидайте курити на вихідних. Так у вас буде кілька днів на те, щоб звикнути.
 • Скажіть родині, друзям і колегам, що ви кидаєте курити. Скажіть, що ви маєте потребу в їх підтримці. Знайдіть товариша, з яким ви будете кидати разом. Ви можете допомогти один одному пережити ці важкі часи.
 • Продумайте і врахуйте всі труднощі, з якими вам доведеться зіткнутися в процесі кидання. Більшість людей повертаються до куріння протягом перших 3 місяців. Ви можете пройти через це, підготувавшись заздалегідь до нікотинової ломки і нестерпного бажанням покурити.
 • Позбавтеся від всіх нікотинових і тютюнових виробів у себе вдома, в машині, на робочому місці. Викиньте всі свої сигарети (ніяких пачок «на чорний день»!), запальнички, попільнички і сірники. Виперіть одяг і освіжіть усе, на чому міг залишитися запах тютюну. Освіжіть салон автомобіля, виперіть килими та штори, обробіть парою меблі.
 • Поговоріть з лікарем про те, як правильно кинути палити. Доктор може виписати засоби, які допоможуть боротися з нікотиновою ламкою, а також запропонувати інші альтернативи. Якщо ви не хочете звертатися до лікаря, існує безліч аптечних засобів, які допоможуть вам у боротьбі з курінням, наприклад, нікотиновий пластир, нікотинові льодяники і нікотинова жувальна гумка.

 

Про подальші заходи боротьби з нікотиновою залежністю читайте на нашому сайті.