Ознаки залежності від азартних ігор

Ознаки залежності від азартних ігор

Залежність від азартних ігор ще іноді називають «прихованим захворюванням» тому, що очевидних фізичних ознак хвороби немає, як, наприклад, у випадку з алкогольною чи наркотичною залежністю. Проблемні гравці, як правило, заперечують, або зводять наявність проблеми до мінімуму. Вони також йдуть на багато чого, аби приховати пристрасть до азартних ігор від оточуючих. Наприклад, проблемні гравці часто віддаляються від своїх близьких, приховують і брешуть про те, де вони були і що робили.

Чи є у мене проблеми з азартними іграми?

У вас проблеми з азартними іграми, якщо:

 

  • Ви відчуваєте необхідність приховувати той факт, що ви азартний гравець. Ви нікому не кажете про те, що ви граєте, або значно применшуєте програну суму, відчуваючи, що інші не зрозуміють вашого захоплення, або хочете здивувати їх великим виграшем.
  • Ви не можете контролювати свій азарт. Ви можете покинути гру в процесі, коли розумієте, що вам нічого не світить? Або ви готові програти все до останньої копійки? Чи підвищуєте ви ставки в надії повернути програні гроші?
  • Ви робите ставки, навіть якщо у вас вже немає грошей. Червоним прапором має стати ваш відчай повернути програні гроші. Коли ви програєте гроші, які відкладали спеціально для гри, це нормально. Але якщо в хід пішли гроші для оплати рахунків, з кредитних карт або для інших потреб, у вас явно проблема з самоконтролем. Виникає бажання позичити грошей, що-небудь продати або навіть вкрасти. Це порочне коло. Людина може бути впевнена у тому, що повернути гроші можна тільки вигравши їх. Але такий образ мислення лише міцніше затягує вузол.
  • Ваші друзі та родина стурбовані вашою поведінкою. Заперечення лише віддаляє необхідність вирішення проблеми. Якщо близькі люди стурбовані, варто уважно до них прислухатися. Подивіться на те, як азартні ігри впливають на ваше життя з іншого боку. Прохання про допомогу не є ознакою слабкості. Змінитися ніколи не пізно.
 

Лікування ігрової залежності

Кожен гравець по-своєму унікальний, і тому потребує індивідуальної програми лікування, яку складуть професіонали спеціально для нього. Те, що працює для однієї людини, не обов’язково спрацює для іншої. Найбільшим кроком має стати усвідомлення проблеми. Щоб прийти до цього, буде потрібно немало зусиль і хоробрості, особливо в ситуації, коли людина вже втратила величезну кількість грошей і зруйнувала свої відносини з близькими людьми. Проте зневірятися не варто, так само, як і не варто проходити через все це наодинці. Ви не одні, до вас подолати залежність і відновити відносини змогли й інші люди. Лікування ігрової залежності ніколи не було легким завданням. Але якщо ви знайшли правильне лікування та отримуєте підтримку, все можливо!

Терапія ігрової залежності

Когнітивно-поведінкова терапія ігрової залежності зосереджується на зміні нездорової азартної поведінки і думок, таких як раціоналізація та неправильні установки. Ця терапія вчить гравців як справлятися з азартними поривами та неприємними відчуттями, замість того, щоб тікати у світ ілюзій за допомогою азартних ігор, які тягнуть за собою фінансові, професійні та міжособистісні проблеми. Метою даної терапії є «ремонт» залежного мозку шляхом переосмислення суті азартних ігор.

Допомога терапевта дасть вам необхідні інструменти і підтримку для відновлення і переосмислення неправильного способу життя.

Підтримка в процесі одужання від ігрової залежності

Кинути грати не так складно. Набагато складніше зберегти цей стан, і не зірватися під тиском чергового азартного пориву. Підтримувати одужання від азартної залежності можна без ускладнень, якщо ви оточуєте себе людьми, на яких можна розраховувати, якщо уникаєте азартного оточення, на час передаєте контроль над вашими фінансами іншій людині (якій ви можете довіряти), знаходите для себе захоплююче заняття, яким можна замінити азартні ігри.

Як змінити своє життя та приймати тільки здорові рішення?

Єдиний спосіб боротьби з бажанням зіграти в азартну гру є аналіз того, що стає причиною бажання грати, опрацювати ситуацію, прибрати причини та замінити їх. Чотирма елементами проблемної ігроманії є:

 

  • Рішення: перед тим, як почати гру, людина приймає рішення в неї зіграти. Якщо у вас з’являється таке бажання, припиніть робити те, що ви робили до цього і покличте когось, подумайте про наслідки свого рішення, змусьте себе перестати думати про азартну гру, негайно займіться іншим видом діяльності.
  • Гроші: грати в азартні ігри без грошей неможливо. Сховайте свої кредитні та зарплатні карти, дозвольте іншій людині стежити за вашими фінансами, при собі завжди тримайте обмежену кількість готівкових грошей.
  • Час: грати в азартні ігри без вільного часу неможливо. Складіть розклад свого часу, додайте в розпорядок дня приємне активне проведення часу, яке ніяк не пов’язане з азартом, знайдіть час для того, щоб розслабитися, плануйте більше заходів зі своєю сім’єю.
  • Гра: без гри або діяльності, де можна укладати парі, азартно грати неможливо. Уникайте спокус. Скажіть своїм друзям про те, що у вас ігрова залежність, щоб вони не схиляли вас до вашої шкідливої звички. Заблокуйте онлайн сервіси для азартних ігор на своєму комп’ютері.
 

Проблемному азарту спочатку передують певні умови. Як тільки ви кидаєте грати, такі умови як депресія, самотність або нудьга залишаються. Це значить, що для уникнення рецидиву, вам необхідно звертати на них увагу. Існують альтернативні манери поведінки, які можуть замінити азартну гру. Наприклад:

Причини любові до азартних ігор

Приклади замісної поведінки

Забезпечити яскраві переживання,

отримати прилив адреналіну

Спорт: гірський велосипед, скелелазіння, карт рейсинг

Бути більш товариським,

Подолати сором’язливість або самотність

Консультування, курси публічних виступів, спілкування з родиною та друзями, волонтерські роботи, пошук нових знайомств

Бажання притупити неприємні відчуття,

Забути про проблеми

Психотерапія

Нудьга і самотність

Мистецтво, музика, спорт, книги, пошук людей зі схожими інтересами

Зняти напругу після важкого дня

Навіть 15 хвилин зарядки допоможуть зняти стрес. Глибоке дихання (можливо холотропне), медитації, масаж

Вирішити фінансові проблеми

Шанси завжди проти вас, набагато краще звернутися за допомогою до фахівця з ведення фінансів.