Як правильно впоратися з бажанням покурити

Як правильно впоратися з бажанням покурити

Якщо ви будете пам’ятати про фактори, які провокують ваше бажання курити, ви зможете вдало запобігати зривам, проте повністю позбутися бажання неможливо. Але не варто панікувати. Нікотинова тяга не триває довго. Щоразу, коли ви тягнетеся за запальничкою, пам’ятайте, що вона короткочасна, почекайте трохи. Наявність плану боротьби з тягою допоможе вам полегшити «страждання» і утриматися від куріння.

 

 • Відволікайте себе: вимийте посуд, подивіться телевізор, прийміть душ, зателефонуйте другові. Не важливо, що ви робите, аби тільки це відволікало вас від думки покурити.
 • Нагадуйте собі про причину, через яку ви вирішили кинути курити. Зосередьтеся на причинах, подумайте про переваги для здоров’я, поліпшену зовнішність, економію грошей, а також підвищення самооцінки.
 • Тримайтеся подалі від спокуси. Місце або оточення цілком може слугувати спусковим механізмом рецидиву. Не відвідуйте місця, де ви захочете курити. Це дійсно може надати позитивний вплив на вас.
 • Винагороджуйте себе. Щоразу, коли ви перемагаєте тягу, коли успішно справляєтеся з бажанням курити, похваліть себе. Мотивація – найкращий шлях до успіху.

 

Як негайно побороти бажання курити?

Знайдіть оральний замісник

Тримайте при собі що-небудь, чим можна швидко замінити сигарету, наприклад, льодяники, жувальні гумки, горішки, насіння, морквину або гілочки селери

Постійно займайте свій розум

Частіше читайте книги, журнали, слухайте музику, розгадуйте кросворди або судоку, складайте пазли, грайте в мобільні ігри.

Постійно займайте свої руки

Носіть з собою олівець, скріпки, кульки здоров’я, чітки і т.д. Нехай ваші пальці постійно перебирають дрібні предмети.

 

Частіше чистіть зуби

Чисте свіже відчуття в роті може допомогти впоратися з нікотиновою тягою

 

Пийте воду

Повільно випийте велику склянку холодної води. Це допоможе тязі пройти, допоможе підтримувати достатню кількість рідини в організмі, та знизить симптоми нікотинової ломки.

 

Запаліть що-небудь інше

Замість сигарети, запаліть свічку. Ви можете робити це багато разів. Ви також можете запалити ароматні палички. Це замінить відчуття підкурювання сигарети.

Залишайтеся активним

Сходіть на пішу прогулянку, віджимайтеся або стрибайте на скакалці, пробіжіться навколо кварталу.

Спробуйте розслабитися

Займіться діяльністю, яка вас заспокоює, наприклад, прийміть гарячу ванну, займіться йогою, медитацією, почитайте книгу, глибоко вдихніть.

 

 

Як не набрати вагу після того, як ви кинули курити?

Збільшення ваги стало поширеною проблемою для тих, хто кидає курити. Деякі люди навіть використовують це як причину не кидати. Дійсно, деякі люди набирають вагу протягом перших шести місяців після того, як припиняють курити, однак ця вага вельми маленька – близько 2,5 кг – і в кінцевому підсумку вона йде. І варто пам’ятати про те, що 2,5 кг зайвої ваги не зможуть нашкодити вам так, як пачка цигарок на день.

Куріння діє як придушення апетиту. Воно також приглушує ваш нюх і смак. Тому, після того, як ви кинули курити, швидше за все, ваш апетит зросте, тому що їжа буде здаватися набагато смачнішою. Збільшення ваги також може статися, якщо ви замінили куріння нездоровими і недієтичними закусками. Не варто бездумно заїдати нікотинову тягу.

 

 • Виховуйте себе. Дізнайтеся про інші способи боротьби зі стресом, крім сигарет і шкідливої ??їжі.
 • Їжте здорові, різноманітні страви. Їжте багато фруктів і овочів, обмежте споживання жирів. Шукайте варіанти з низьким вмістом жиру, які виглядають апетитно. Уникайте алкоголю, солодкої води та інших висококалорійних напоїв.
 • Пийте багато води. Пийте багато води, принаймні від 1,5 літрів в день. Це допоможе вам почувати себе ситим і утриматися від їжі, коли в ній немає необхідності. Вода також допоможе вивести токсини з вашого організму.
 • Ходіть на прогулянки. Ходьба є чудовою формою фізичних вправ. Це не тільки допоможе вам спалювати калорії та тримати вагу в нормі, але також допоможе полегшити відчуття стресу і фрустрації, яке супроводжує нікотинову ломку.
 • Перекушуйте низькокалорійними або безкалорійними продуктами. Відмінною заміною можуть бути: жувальна гумка без цукру, нарізані палички моркви та селери, льодяники без цукру.

 

Альтернативний метод кинути курити в Центрі Василенко

Існує кілька способів кинути палити, які не включають в себе медикаментозні або аптечні засоби. У центрі доктора Василенко пропонуються наступні методи, що входять в загальний комплекс:

 

 • Гіпноз – популярний метод, який дає хороші результати.
 • Акупунктура – один з найстаріших відомих методів, голковколювання провокує сплеск ендорфінів, що дозволяє тілу розслабитися і зняти напругу.
 • Біхевіоральна терапія – нікотинова залежність зводиться до щоденного ритуалу. Даний вид терапії зосереджений на вивченні та отриманні нових навичок боротьби з подібною поведінкою.

 

Якщо у вас рецидив

Я знову почав курити, що мені робити?

 

 • Невеликий відступ від плану ще не означає, що ви знову курець. Більшість курців кілька разів намагаються кинути курити перед тим, як дійсно позбавляються від звички назавжди. Визначте причину, по якій ви зірвалися, вчіться на своїх помилках.
 • Якщо ви зірвалися, це не означає, що ви невдаха. Починати кидати можна необмежену кількість разів.
 • Не дозволяйте одній невдачі зруйнувати вашу мотивацію. Ви скурили одну сигарету, але ви все ще можете позбутися від решти! Важливо повернутися на правильний шлях.
 • Згадайте, наскільки краще ви відчували себе без сигарет.
 • Знайдіть причину зриву. Що саме змусило вас знову взяти сигарету в руки?
 • Вчіться на своїх помилках. Що найкраще допомагало вам справлятися з тягою? Поверніться до цього.
 • Якщо ви вживали медичні препарати, щоб кинути курити, зверніться до лікаря. Деякі препарати можуть бути несумісні з нікотином.