Як допомогти своїм рідним здолати залежність?

Як допомогти своїм рідним здолати залежність?

Боляче спостерігати за тим, як ваші рідні та близькі скочуються до наркотичної залежності або алкоголізму? Ви можете відчувати свою безпорадність, спостерігаючи, як ваш друг, батько, дитина, брат або сестра ризикують загинути в молодому віці, вирішуючи свої проблеми за допомогою наркотиків або алкоголю. Але, незважаючи на це почуття, ви маєте більше впливу на цих людей, ніж ви можете уявити.

 Присвятіть час пошуку корисної інформації

Доки у вас не буде достатньо знань про засоби реабілітації наркозалежних, ви не зможете запропонувати варіант ефективного та корисного вирішення. Ситуація може здаватися чорно-білою, легким вирішенням може здатися проста відмова від вживання речовини, яка вбиває, однак причина залежності не лежить на поверхні, не завжди можна побачити правду. Наркозалежність створює фізіологічні зміни в головному мозку. Ці зміни ускладнюють процес прийняття рішення, дуже важко сказати «НІ». Без лікування і методів запобігання рецидивів залежній людині не завжди вдається подолати стійку «тягу» до наркотиків або алкоголю.

Читайте все, що ви можете знайти про залежність. Це допоможе вам зрозуміти, через що проходить ваша кохана людина, чому необхідне лікування і який метод лікування буде для вас найбільш ефективним. Одночасно це збільшить ваше співчуття. Ви потребуватимете допомоги і підтримки інших членів вашої родини. Ваша обгрунтована думка, що підкріплена знайденою інформацією, буде одним з ключових моментів у боротьбі з залежністю. Ідіть в бібліотеку або читайте онлайн. Також ви повинні спланувати зустрічі з професіоналом, який спеціалізується з лікування наркоманії, алкогольної залежності, ігроманії і т.д.

  Інтервенція.

Міфи:

Залежний повинен «опуститися на саме дно», перш ніж він отримає допомогу.

Залежний повинен сам прийняти рішення про необхідність лікування.

Ці два поширених міфи про наркоманів зупиняють дуже багатьох людей, які хочуть допомогти своїм рідним і близьким зрозуміти, що лікування дійсно необхідне.

Очікування робить процес лікування важким і менш успішним, багато людей ніколи не доходять до того стану, який може змінити їх життя. Найчастіше буває запізно.

Багато алкоголіків та наркоманів погоджуються пройти лікування через наполегливість стурбованих друзів або членів сім’ї, на прохання роботодавців або відповідного рішення суду.

Статистика показує, люди, для яких одужання від їх залежності не є метою, також можуть домогтися успіху, як і будь-яка інша людина. Неважливо як ти себе почуваєш, коли заходиш в наркологічну клініку, має значення як ти себе почуваєш, коли ти виходиш з неї.

Проведіть бесіду зі своїм коханим на тему наркологічної клініки. Ви можете переконати людину в необхідності медичної допомоги, іноді вони просто чекають, що їм хтось запропонує такий варіант вирішення проблеми.

Але це зробити непросто. Залежність захоплює розум, а лікування загрожує самому існуванню цього залежного мислення. Ось деякі зі стратегій, які використовують наркозалежні для відмови від медичної допомоги:

 

  • Заперечення проблеми або масштаб проблеми.
  • Брехня про майбутні плани.
  • Дати згоду на отримання допомоги, але при цьому не виконувати рекомендацій.
  • Агресивно реагувати, ухилятися від бесіди (перехід до ваших проблем, замість обговорення своїх проблем)

 

У багатьох випадках потрібна інтервенція, щоб переконати людину в тому, що їй необхідна наркологічна допомога.

У процесі інтервенції наркозалежний або алкоголік чує від своїх рідних і близьких, як їх залежність впливає на стосунки в сім’ї та за її межами.

Коли кожен учасник розповідає персональну історію і вимагає лікування, наркозалежній людині важко заперечувати наявність цієї проблеми та необхідність отримати професійну допомогу.

Інтервенція працює, якщо не ставитися до цього легковажно. Це серйозна, важка й емоційна подія, яка вимагає передбачливості, планування і підготовки. Будьте впевнені в тому, що ви отримали достатньо знань про процес інтервенції перш, ніж організувати свій власний. Також розгляньте варіант скористатися послугами професіонала.

Беріть участь в процесі лікування

Залежність впливає на стосунки в родині, в свою чергу, родина впливає на залежність. Якщо це можливо, то члени сім’ї повинні приймати участь в процесі лікування. Сімейне консультування і курси сім’ї можуть допомогти виявити динаміку, яка сприяє залежності.

Ви також можете відвідувати групу, яку готують для того, щоб запобігти рецидив. Підтримка є дуже важливою в перші місяці тверезого життя.

Висловлюйте підтримку під час і після лікування.

Лікування залежності не закінчується у наркологічному центрі, і навіть під час подальшої реабілітації. Дуже високою є вірогідність рецидиву в перші місяці тверезого життя. Підтримка сім’ї та залученість в процес одужання може змінити ситуацію. Туга загрожує тверезості, так що організуйте заходи, які виключають вживання алкоголю чи наркотиків – сходіть в ліс на прогулянку!

Заохочуйте членів сім’ї в їх прагненні бути активними в програмах лікування наркоманії. Люди, у яких рідні беруть участь в лікуванні залежності протягом одного року або більше, досягають успіху в подоланні наркоманії на довгостроковий період.

Якщо ви вживаєте алкоголь, не слід цього робити при наркозалежній людині.

Будьте реалістом

Зрозумійте, ваш залежний член родини може зірватися. Залежність це хронічне захворювання і рецидив є його сумною частиною. Медикаментозна допомога ефективніша, тому що вона може викликати симптоми ремісії; у багатьох випадках існує необхідність проходити лікування декілька разів протягом усього життя.

Ви можете розчаруватися, коли побачите, що після лікування ваша кохана людина зірвалася. Наркоманія – це хвороба, яка засмучує. Але цей інцидент не зводить до нуля важливість лікування і не зменшує необхідність продовження роботи. Це лише невдала частина життя для тих, хто бореться з наркоманією.

Знайдіть підтримку для себе

Ви не зможете допомогти, якщо самі морально виснажені. Дуже важливо, щоб ви подбали і про себе. Допомагати тому, кого ви любите долати залежність це як бігти марафон, ви повинні запропонувати довготривалу допомогу.

Багато людей знаходять групи підтримки, які допомагають їм впоратися з болісною реальністю їх коханих. Інші ж обирають індивідуальні консультації або інші форми підтримки.