Як я можу дізнатися, чи є у мене проблеми з алкоголем?

Як я можу дізнатися, чи є у мене проблеми з алкоголем?

Якщо ви стурбовані своєю поведінкою і у вас виникло питання такого роду, то ймовірно у вас є проблеми з алкоголем.

Але встановити тип і занедбаність цієї проблеми не так легко.

Ваше питання, можливо, виникло через емоційно пережитий досвід. Якщо це так, тоді знайте – ви не самотні:

 

  • багато людей отримали негативний життєвий досвід;
  • якщо ви продовжуєте вживати алкоголь, не дивлячись на негативні наслідки, тоді у вас проблема і вам необхідна допомога.

 

Якщо люди, які вам не байдужі, висловили стурбованість, усвідомте що:

 

  • висловлювати стурбованість з приводу пияцтва незручно і лякаюче, тобто, якщо друзі або члени сім’ї беруть на себе відповідальність підняти тему такого роду, то, швидше за все, для цього є причина.
  • це не означає, що ви – алкоголік. Вони привертають вашу увагу на те, що ви можете зловживати алкоголем.
  • якщо ви сказали собі, що збираєтеся кинути пити або контролювати кількість алкоголю і не напиватися, але ви повертаєтеся до випивки, то ваші дії відповідають критеріям зловживання алкоголем.
  • зараз саме час звернутися за допомогою, тому що ваші звички ще не прогресували в алкоголізм.

 

Якщо ви відчуваєте схвильованість та хворобливість, або покриваєтеся холодним потом, коли утримуєтеся від випивки, це означає, що ви вже досягли стадії алкоголізму – вам необхідно звернутися за медичною допомогою якомога швидше. Це також необхідно, якщо ви не можете контролювати тягу до алкоголю.

Якщо ви все ще не впевнені в тому, що у вас проблеми з алкоголем, то є дві речі, які ви можете зробити:

1. Ви можете просто кинути пити.

2. Ви можете поговорити з лікарем, який спеціалізується в даному питанні. Поясніть причини вашої стурбованості, будьте чесними. Ваш лікар допоможе вам визначити, чи дійсно існоє проблема.

Будь ласка, не відчувайте себе збентеженим. Щоб прийняти це важливе рішення, потрібна мужність і високий рівень самосвідомості. У всякому разі, ви повинні пишатися своєю готовністю розглянути це питання з кваліфікованим фахівцем.

Чим більше людей будуть готові ставити ці запитання, тим менше людей страждатиме від зловживання алкоголем і алкоголізму.