Вплив алкоголю на мозок – як алкоголь впливає на нервову систему

Вплив алкоголю на мозок – як алкоголь впливає на нервову систему

Деякі люди вважають, що алкоголіки – це люди, у яких мозок вражений алкоголем. Потрапляючи в кровоносну систему, алкоголь вражає мозок будь-якої людини.

Алкоголь послаблює функції мозку, пов’язані з прийняттям рішень і рефлексами. Подібна дія починає відбуватися задовго до того, як людина сп’яніє. Навіть вживання одного або двох алкогольних напоїв може викликати затуманений зір, труднощі під час ходьби і невиразну вимову. Ці симптоми слабшають, коли людина перестає пити.

Для питущої людини і хронічного алкоголіка тимчасова втрата пам’яті є ще одним наслідком. Американський Інститут зловживання алкоголем і алкоголізму (The National Institute of Alcohol Abuse and Alcoholism (NIAAA)) визначає тимчасову втрату пам’яті як «проміжок часу, в якому людина, будучи в стані алкогольного сп’яніння, не може згадати ключові деталі подій або цілі події».

Кожна людина, яка вживає алкогольні напої, хоча б раз тимчасово втрачала пам’ять.

Алкоголіки, які тимчасово втрачали пам’ять, розповідали про те, що вони вели себе дуже ризиковано і небезпечно. Не тільки мозок знаходиться в небезпеці, але також і загальний стан здоров’я людини, та її благополуччя.

Крім втрати пам’яті, хронічні алкоголіки відчувають труднощі в сфері абстрактного мислення і спогадів.

Одним з найважчих наслідків хронічного алкоголізму є синдром Верніке-Корсакова, який відповідає двом станам:

  • Перший стан – енцефалопатія Верніке, яка включає в себе ускладнення м’язової координації, параліч нервів, які контролюють рух очей, і сплутаність свідомості. Часто пацієнти з енцефалопатією Верніке знаходяться в такому замішанні, що можуть відчувати труднощі навіть при виконанні такої елементарної дії, як знайти вихід з кімнати.
  • Друга частина синдрому – це психоз Корсакова, який характеризується проблемами з пам’яттю. Він розвивається у 80-90% алкоголіків після виявлення енцефалопатії Верніке. Це хронічний і виснажливий синдром з постійним порушенням здатності до запам’ятовування і навчання. Пацієнти з психозом Корсакова забудькуваті, швидко впадають у відчай, відчувають труднощі при ходьбі і з координацією рухів. Цікаво, що ці пацієнти погано пам’ятають стару інформацію (ретроградна амнезія), але вони також відчувають труднощі із запам’ятовуванням нової інформації (антероградна амнезія). Наприклад, людина може обговорювати в деталях події зі свого життя, але через годину не згадає навіть самої розмови.

Синдром Верніке-Корсакова іноді розглядають як алкогольне недоумство.

Пошкодження головного мозку можуть бути тяжкими і постійними, але це лише один з факторів, пов’язаний з надмірним вживанням алкоголю. Якщо Ви або Ваша близька людина страждаєте зловживанням алкоголю, тоді Вам слід звернутися до нас за допомогою в лікуванні алкоголізму якомога швидше.

Використання високотехнологічного обладнання для оцінки пошкоджень мозку, викликаних зловживанням алкоголю.

На допомогу дослідникам, які вивчають вплив зловживання алкоголем на мозок, приходять нові технології, такі як магнітно-резонансна томографія (МРТ), дифузійна тензорна томографія (ДТМ), позитронно-емісійна томографія (ПЕТ) і електрофізіологічне картування мозку. Таким чином можна отримати цінну інформацію про те, як алкоголь впливає на структуру і функцію мозку.

Довгострокове пияцтво може призвести до зменшення мозку і дефіциту білої речовини, яка відповідає за сполучення між клітинами головного мозку (сіра речовина). МРТ і ДТМ використовуються для того, щоб оцінити розумові здібності пацієнтів під час алкогольної залежності, і через час, після певного терміну тверезості, щоб простежити ймовірність зриву.

Процеси запам’ятовування і відтворення інформації знаходяться під впливом таких чинників як увага і мотивація. Дослідження з використанням МРТ допомагають вченим визначити, як відновлюються пам’ять і увага після довгого утримання від вживання алкоголю, а також які зміни відбуваються, якщо пацієнт починає пити знову. Мета подібних досліджень полягає у визначенні наслідків, викликаних алкоголізмом, які з них є незворотними, а які можна поправити, після алкогольного утримання.

ПЕТ дозволяє візуалізувати ушкодження, заподіяне алкоголем живому мозку. Подібний «знімок» функцій мозку допомагає вченим аналізувати наслідки впливу алкоголю на різні системи сполучення нервових клітин (системи нейромедіаторів), а також на метаболізм клітин і кровоток в головному мозку.

За допомогою цих досліджень можна виявити дефіцити у алкоголіків, особливо в лобових долях, які відповідають за численні функції в мозку, пов’язані з навчанням і пам’яттю, а також у мозочку, який контролює рух і координацію. ПЕТ також може бути багатообіцяючим інструментом у процесі спостереження за наслідками лікування алкоголізму і абстиненції на пошкоджених ділянках головного мозку, що може допомогти в розробці нових ліків для усунення хімічного дефіциту в мозку людей з алкогольною залежністю.

Інший високотехнологічний інструмент – електроенцефалографія (ЕЕГ), яка записує електричні сигнали мозку. Невеликі електроди розташовують на волосистій поверхні голови, щоб вловити цю електричну активність, яка графічно передається як мозкові хвилі (нейронні коливання). Ці мозкові хвилі показують активність в реальному часі.

У психотерапевтичному наркологічному центрі Василенко вам допоможуть визначити наскільки запущена ваша хвороба, і яким чином краще вилікувати наркоманію.