Ви не вмієте спілкуватися?

Ви не вмієте спілкуватися?

11 ознак того, що Ви не вмієте спілкуватися

Напружені відносини з оточуючими створюють навколо людини стрес, і можуть негативно вплинути на її настрій і здатність нормально виконувати свої завдання протягом дня. Коли людина перебуває в конфлікті з ким-небудь, вона найчастіше буде стурбованою, відверненою і занадто емоційною.

На жаль, ми не можемо змусити іншу людину діяти так, як ми бажаємо. Однак ми здатні усвідомити, коли ми самі стаємо причиною конфліктів у стосунках. Коли людина здатна побачити власні проблеми взаємодії з іншими, вона може самостійно вибрати і змінити спосіб спілкування. У такому випадку, людина вчиться вирішувати складні проблеми міжособистісних відносин, і робити так, що звичні конфлікти більше не виникатимуть.

Навіть найменші поправки у власній поведінці, можуть поліпшити якість відносин будь-якої людини.

Ознаки того, що вам пора змінити курс спілкування:

 • У відповідь ви отримуєте гнівну реакцію. У вас могло бути багато вагомих причин для суперечки з ким-небудь, однак якщо у відповідь ви відчуваєте гнів, можливо, прийшов час зупинитися і переосмислити важливість цього спору? Коли суперечка починає перетворюватися у сварку, вона перестає бути продуктивною. Спробуйте перепочити і згадати, якою ж була сама мета цієї розмови? Наприклад, чи хотіли ви, щоб перед вами вибачилися, або вимагали допомоги, або хотіли вказати на неправильну дію? Чи може ця сварка бути простим непорозумінням? Як би ви описали іншій людині те, що ви від неї хочете? Зупиніться і перечекайте, поки пройде момент гніву, інакше ви можете наговорити те, чого не маєте на увазі.
 • Якщо ви говорите, або відразу після того, як ви закінчили говорити, ви усвідомлюєте, що так і не сказали те, що хотіли. У запалі моменту, ми часто говоримо слова, про які потім шкодуємо. Якщо ви помічаєте, що це відбувається з вами, постарайтеся повернутися до суті, вибачитися і відразу ж поправити свої слова.
 • Ви запитуєте себе, чи не тиснете ви своїми вимогами на іншу людину. Іноді ми хочемо від інших людей те, що вони не в змозі або не бажають робити. Можливо, пред’являючи свої вимоги, ви тиснете на особистість? Відступіть трохи назад у своїх вимогах і запитайте себе, які у вас плани на відносини з цією людиною? Чи варта ця вимога сварок?
 • Якщо інша людина засмучена, зла або практично плаче. Так само, як і у випадку гніву, інші сильні емоції, такі як печаль або сором, можуть перешкодити продуктивній взаємодії.
 • Якщо ви говорите протягом декількох хвилин, не даючи іншій людині вставити слово. Іноді людина настільки захоплюється тим, що вона говорить, що перестає помічати, як починає перетворювати діалог на монолог. Якщо з вами таке часто відбувається, вам необхідно навчитися фокусуватися на короткому викладі своєї проблеми, а потім прикласти всю свою енергію на те, щоб вислухати іншу людину, чекаючи, поки вона закінчить говорити, і тільки тоді формулювати свою відповідь.
 • Інші люди не хочуть дивитися вам в очі. Це є ще однією ознакою того, що в момент бесіди з вами вони переживають сильні емоції.
 • Ви використовуєте сердиті фрази, або такі, що засуджують чи загрожують.
 • Ви звинувачуєте інших у своїх проблемах, або ж навпаки, берете на себе всю відповідальність за помилки інших людей. Це дві сторони однієї медалі.
 • Ви боїтеся висловити свою думку. Всі ми боїмося іноді висловити свою думку з тієї чи іншої причини. Однак якщо вам завжди складно висловити те, що ви думаєте, вам варто задуматися про необхідність повернути собі впевненість. Починайте свій ранок зі слів: «Я маю такі ж права, як і всі інші. Просити те, у чому маю потребу і захищати свої інтереси цілком природно».
 • Ви вибачаєтеся, навіть якщо не зробили нічого поганого. Занадто часті вибачення говорять іншим про те, що ви не вважаєте себе гідним навіть елементарної уваги. У результаті хто-небудь може скористатися вашою слабкістю.
 • Ви брешете. Люди часто брешуть, тому що вони не хочуть, щоб хтось постраждав або тому, що це самий доцільний спосіб отримати бажане на їхню думку. Маленька біла брехня («Вам йде ця стрижка» або «мені подобається твоє плаття») не зруйнує важливих відносин у вашому житті. Однак звичка брехати буде підривати довіру оточуючих до вас.

Спосіб спілкування з іншими людьми звичайно ж можна змінити. У вас може бути своя манера поведінки, проте, навички спілкування та комунікації – як гра на піаніно або водіння машини. Щоб робити це добре, необхідно багато практикуватися і вчити. Якщо ви постійно конфліктуєте, або навпаки, відчуваєте зневагу інших людей, і ніяк не міняєте своє становище, це неодмінно почне впливати на вашу оцінку оточуючих, оцінку себе і негативно позначатися на якості вашого життя.