Фізичні ознаки депресії

Фізичні ознаки депресії

Чи знайомі вам наступні відчуття?

  • Ви постійно відчуваєте втому?
  • У вас безсоння?
  • Ви втратили інтерес до життя?
  • Ви постійно сумуєте?

Це типові питання, відповіді на які визначають наявність депресії у пацієнта. Однак, буває й так, що людина спить як немовля, відмінно справляється на роботі, пробігає марафон, але до вечора її долає ниючий біль у спині. І цей біль ніяк не проходить. Чи може це бути ознакою депресії?

Так, може. Розлад настрою може проявлятися в таких несподіваних симптомах, як мігрень, здуття живота, біль у спині, біль у суглобах.

Більш того, ці неприємні відчуття не проходять, і можуть посилитися, якщо депресію не лікувати. Люди з серйозними симптомами депресії схильні до ризику смерті від серцевого нападу, захворювань серця, дихальних шляхів, і різних станів нервової системи.

Далі ми розповімо вам про найпоширеніші фізичні ознаки депресивних станів:

Мігрень

У більше 40% людей, які страждають від мігрені, спостерігається коморбідна депресія. Існує зв’язок між головними болями і різними супутніми психічними і соматичними розладами (від інсульту до тривожного розладу). Також, у багатьох пацієнтів з мігренню спостерігається порушення настрою (від глибокої депресії до панічних атак).

Біль у суглобах

Люди з фіброміалгією більш схильні до депресії, ніж люди без цього захворювання. Зрозуміло, що людині з хронічним болем у суглобах важко – постійний біль при підйомі по сходах, нагинанні та ін. мало кого залишить щасливим. Тим не менш, запалення або пошкодження суглобового хряща може бути симптомом депресії, так само як і викликати різкі перепади настрою.

Проблеми з травленням

Нервова система нашого кишківника дуже складна. Вона складається з 500 000 000 нейронів. Неврологи часто називають кишківник другим мозком. Насправді, нервові клітини кишечника виробляють 80-90% серотоніну. Це в рази більше, ніж у мозку. Якщо ви часто боретеся з проблемами шлунка і травлення, вас може здивувати той факт, що деякі симптоми тривоги і депресії можна усунути, якщо підгодувати необхідні організми в кишківнику – правильний вибір бактерій в пробіотиках, і ви щасливі. Крім того, варто побоюватися продуктів, які стимулюють «запалення» мозку, яке виражається в депресії – це глютен і цукор. Особлива чутливість до цукру може стати причиною гніву і пригніченості.

Біль у грудях

Люди з ішемічною хворобою серця схильні до ризику розвитку депресії також як, і люди з депресією, які схильні до розвитку ішемічної хвороби серця. Депресія і тривога впливають на серцеві ритми, підвищують кров’яний тиск, підвищують рівень інсуліну, холестерину і гормону стресу. Біль у грудях і прискорене серцебиття можуть бути першими симптомами депресії.

Біль у спині

Люди з тривожними розладами також часто страждають від ниючого болю в спині. Вони сутуляться. Коли людина постійно сутулиться, це викликає біль у хребті, затікання або гострий біль в шиї, вгорі чи внизу спини. Це якраз ті місця, де скупчується найбільша частина напруги. Весь стрес за день накопичується саме в області спини, шиї і плечей. Регулярні масажі і розминання допоможуть зняти м’язову напругу і запобігти серйозному нервовому перевантаженню.