Різні способи лікування наркоманії 2

Різні способи лікування наркоманії 2

Денна програма лікування

Трохи більш інтенсивна, ніж часткова госпіталізація. Денна програма є найбільш інтенсивною з усіх амбулаторних варіантів. Включає в себе від 5 до 7 днів на тиждень по 6-7 годин лікування. У пацієнтів зберігається такий самий розклад, як і в частковій госпіталізації, вони також мають можливість залишатися вдома. Практично завжди денна програма лікування триває від 3 місяців.

Тверезі будинки

Варіант, більш характерний для західних країн. Іноді, коли людина проходить програму реабілітації наркоманії або залежності, у неї все одно зберігається невпевненість у своїх силах. У таких випадках, вона може вибрати спеціальний тверезий будинок на час, який допоможе їй скласти і звикнути до нового тверезого розпорядку. Такі заклади часто управляються та керуються їх резидентами, що дозволяє їм заново вивчити і усвідомити цінні життєві навички, наприклад, прибирання, похід в магазин за продуктами, приготування їжі, та інші компоненти самообслуговування. Резиденти сплачують за своє утримання, і мають право залишатися там від одного до двох років, поки вони пристосовуються до тверезого життя в суспільстві.

Стаціонарне лікування наркоманії

При стаціонарному лікуванні, пацієнти залишають домашні умови і переїжджають в спеціальний заклад для лікування залежності, для проходження програми, яка може зайняти від одного до чотирьох місяців. Так як люди живуть в лікувальному закладі, вони опиняються у вільному від наркотиків і алкоголю середовищі, під постійним наглядом, включаючи цілодобову медичну допомогу у разі необхідності. Часто стаціонари володіють більш широким спектром медичних послуг і методів лікування, які можна підібрати для кожного пацієнта. Більшість лікарів наркологів вважають стаціонарний метод найефективнішим у лікуванні наркоманії та алкоголізму, оскільки постійне спостереження і щоденні процедури інтенсивніше всіх інших програм налаштовують пацієнта на здорове життя.

Подовжене стаціонарне лікування

Також як і стаціонарне, цей вид лікування полягає в тому, що пацієнт знаходиться в спеціальному лікувальному закладі на постійній основі. Різниця полягає в тому, що у пацієнта є великий вибір методів лікування, а також тривалість лікування набагато довша, від 6 місяців до року.

Програма детоксикації

Коли людина приймає рішення пройти курс реабілітації залежності, першим ділом їй необхідно пройти детоксикацію. У детокс програмі, організм пацієнта повністю очищається від наркотику і всіх токсинів, і отримує допомогу в подоланні фізичної залежності. У процесі детоксикації пацієнти отримують медичні препарати, які суттєво полегшують скасування, такі як бензодіазепіни або м’язові релаксанти, щоб максимально зменшити дискомфорт абстиненції. Незважаючи на те, що час детоксикації займає звичайно від одного до двох тижнів, він вважається одним з найважчих, оскільки фізичні наслідки багаторічного вживання призводять до ускладнень здоров’я. Також лікарі не рекомендують проходити детокс без допомоги медичних працівників.