Він кинув лікування наркоманії

Він кинув лікування наркоманії

Чому пацієнти кидають лікування до завершення?

Процес відновлення після алкогольної або наркотичної залежності вимагає великої кількості часу і сил. І хоча є люди, які закінчують програму лікування і залишаються тверезими на невизначений термін, реальність така, що деяким пацієнтам може знадобитися лікування більше одного разу, до тих пір, поки тверезий спосіб життя не вкорениться в голові. Крім того, бувають випадки, коли пацієнт залишає реабілітаційний центр раніше терміну добровільно, або в силу непідконтрольних йому обставин. У такому випадку через деякий час йому обов’язково доведеться відновити лікування. Якщо лікарі спостерігають у пацієнта схильність до передчасного закінчення реабілітації, важливо знайти спосіб заохотити його залишитися і закінчити програму. Саме тому в комплексному підході лікування наркоманії лікарі застосовують елементи біхевіоральної терапії.

Чому пацієнти залишають наркологічні клініки без свого бажання?

Кожна людина у своєму житті переживала момент, коли у неї не виходило отримати те, що вона хотіла або їй було необхідно. Тим не менш, людина – високо адаптивна істота, яка зможе компенсувати те, що їй не вистачає через деякий час. У випадку з пацієнтами, які були змушені перервати реабілітацію не за своїм бажанням, повернутися до лікування для них може виявитися дуже складним завданням. Наприклад, якщо у пацієнта помер близький родич, йому буде складно не повернутися додому в такий момент. Також важкі проблеми зі здоров’ям можуть стати причиною, через яку необхідно перервати або припинити лікування наркоманії або алкоголізму на ранній стадії.

З іншого боку, існують й інші причини, через які реабілітація переривається на початковому етапі. Найбільш поширеною причиною такої ситуації є порушення правил наркологічного центру, зокрема вживання наркотиків або алкоголю, а також зберігання чи поширення заборонених речовин усередині лікувального закладу. Деякі реабілітаційні заклади проводять огляд речей пацієнта при вступі, однак це не гарантує того, що відвідувачі хворого не принесуть йому наркотики в обхід правил лікарні, тим самим піддаючи ризику весь процес лікування. Крім того, цілком можливо, що лікування може припинити адміністрація установи за порушення інших правил, наприклад, за порушення комендантської години або за романтичні стосунки з іншим пацієнтом. У випадках дострокового припинення лікування, пацієнт може відновити реабілітацію тільки в іншій установі.

Чому пацієнти залишають наркологічні клініки за власним бажанням?

Не рідкісними є випадки, коли люди, що знаходяться на лікуванні наркотичної або алкогольної залежності, самі припиняють курс реабілітації до терміну її завершення. Якщо це відбувається, вважається, що пацієнт покинув клініку без дозволу лікаря. Реабілітація наркоманії та алкоголізму – це процес, і якщо процес переривається без завершення, це означає, що пацієнт не отримав належної допомоги на всіх етапах одужання. По суті, зрив лікування знищує всі зусилля, які були докладені для одужання.

Однією з причин зриву реабілітації є тяжкість детоксикації. Цей процес дуже болісний, і не всі пацієнти можуть з ним впоратися морально. Роки і десятиліття вживання психоактивних речовин роблять абстиненцію нестерпно болючою. Іншою причиною зриву може стати заперечення пацієнтом серйозності його залежності. Існують також пацієнти з несправжнім бажанням позбутися залежності. Вони приїздять у клініку очиститися, щоб збити дозу вживаного наркотику, а не навчитися вести тверезий спосіб життя. Крім того, деякі пацієнти залишають лікування на ранній стадії, тому що відчувають гнів через те, що вони стають особливо чутливими, зіткнувшись з голими емоціями, які вже не задурманює наркотик.

Як умовити людину продовжити лікування залежності до кінця?

У більшості випадків, чуйна, чесна розмова з пацієнтом може змусити його задуматися і не залишати лікування незавершеним. Хворобливу абстиненцію можна завершити тільки в клінічних умовах, вдома вона буде проходити набагато важче.

  • Якщо людина заявляє, що вона не така як інші наркомани, їй необхідно пояснити, що не існує однакових наркоманів, і що, не дивлячись на універсальний підхід лікувального закладу до всіх пацієнтів, кожен з них лікується окремо і в залежності від своїх індивідуальних потреб.
  • Люди, які стверджують, що здатні кинути самостійно, повинні розуміти: якщо б вони могли кинути самостійно, у них би не розвинулась залежність.
  • Якщо людина хоче перервати реабілітацію з почуття злості, краще мотивувати її висловити все, що її не влаштовує, вислухати її. У процесі лікування наркоманії та алкоголізму важливо не тримати негативні емоції в собі. Далі необхідно пояснити пацієнтові, що яким би не був інцидент, насправді ніхто не бажає йому або їй зла навмисне.

Якими б не були причини перервати лікування, кожному пацієнту необхідно нагадувати про переваги тверезого життя.