Різні способи лікування наркоманії (Частина 1)

Різні способи лікування наркоманії

Через те, що наркоманія – складна хвороба, з багатьма важкими наслідками, вона вимагає комплексного підходу в лікуванні. Не дивлячись на те, що психотерапія і консультації вважаються основою будь-якої ефективної програми лікування наркоманії, існує багато інших методів, які пропонують різну інтенсивність лікування. Деяким людям з важким ступенем залежності може знадобитися більш тривале і інтенсивне лікування, в той час як людям, у яких не було серйозної хімічної залежності, допоможе більш м’яка терапія. Єдиним правилом лікування наркоманії є те, що не існує універсального методу лікування, який допомагав би всім. Нижче представлені варіації лікування наркоманії в порядку від мінімальної інтенсивності до максимальної.

Втручання

Коли близькі наркомана виявили залежність і стурбовані благополуччям рідної людини, вони можуть влаштувати втручання. Такого роду розмова ні в якому разі не є агресивним протистоянням наркоману. Втручання – це сімейна рада, на якій кожен член родини в спокійній манері розповідає залежному, як його проблема впливає на життя оточуючих, і що він відчуває з цього приводу.

Спеціальний догляд

Після того, як людина проходить лікування залежності в медичному закладі, іноді їй потрібен  спеціальний догляд і допомога в підтримці тверезості. У такому разі колишньому пацієнту розробляють індивідуальний режим, в який обов’язково входять: щотижневі консультації з психотерапевтом, збори групи підтримки, психотерапія. Однак частота і тривалість консультацій повинні знижуватися з часом, тому що людина повинна навчитися заново пристосовуватися до навколишніх умов тверезого життя поза стінами лікарні.

Амбулаторне лікування наркоманії

Найменш інтенсивна форма лікування наркоманії полягає в амбулаторному лікуванні. Ця програма дозволяє пацієнтам продовжувати жити у себе вдома, відвідуючи заняття і процедури кілька днів на тиждень. Амбулаторна програма, як правило, пропонує тільки основи програми лікування наркоманії, такі як консультування, психотерапія і який-небудь вид групових занять. Крім того, амбулаторні програми зазвичай тривають від одного до трьох місяців. Замісна терапія є одним з видів амбулаторного лікування залежності.

Інтенсивне амбулаторне лікування

Інтенсивна програма амбулаторного лікування була розроблена, щоб пацієнти, які знаходяться вдома, могли глибше зануритися в процес лікування залежності. Подібний вид лікування триває до трьох місяців, включає в себе відвідування процедур і занять тричі на тиждень по 4 години, а також дозволяє пацієнтам продовжувати працювати, вчитися або займатися іншою діяльністю, яку не можна переривати.

Часткова госпіталізація

Як і попередній вид лікування, часткове є інтенсивною формою терапії в амбулаторних умовах. Тим не менш, ця програма є середньою ланкою між госпіталізацією та інтенсивним амбулаторним лікуванням. Зазвичай вона займає від 3 до 5 днів на тиждень, проведених у стаціонарі, або до 6 годин щодня. Програма такого роду підходить людям, які живуть в безпечних (від наркотиків і алкоголю) умовах, і просто хочуть досягти максимального результату лікування завдяки медичному спостереженню та догляду. Як і інтенсивне амбулаторне лікування, часткова госпіталізація може зайняти близько 3 місяців.