Проблема з алкоголем: що робити?

Проблема з алкоголем: що робити?

Як перестати пити та вилікувати алкоголізм?

Подолати алкогольну залежність складно. Цей процес займає багато часу. Часом це може здаватися неможливим. Не варто опускати руки при першій же невдачі. Якщо ви готові перестати пити, позбутися від алкоголізму, якщо ви готові прийняти допомогу зі сторони, що вам необхідна, ви зможете подолати залежність, якою б важкою вона не була. Ви можете змінитися в будь-який час. Почніть сьогодні!

Пообіцяйте собі кинути пити

Більшість алкоголіків вирішують кинути пити не просто так, і не змінюють свої звички за одну ніч. Одужання зазвичай відбувається поступово. Найбільшою перешкодою на перших порах є заперечення проблеми. І навіть після того, як людина визнає, що у неї алкогольна залежність, вона буде шукати виправдання, щоб затягнути з початком лікування. Важливо приймати цю амбівалентність рішення, бути готовим до того, що сумніви завжди будуть. Це допоможе більше думати про ціну і наслідки будь-якого прийнятого вами рішення.

Як правильно оцінити плюси та мінуси вживання алкоголю

Необхідно скласти таблицю, в якій ви зможете порівняти всі «за» і «проти», «пити» чи «не пити». Наприклад, як зазначено нижче:

Чи варто мені пити?

+ Якщо я п’ю алкоголь

+ Якщо я не п’ю алкоголь

· Я забуваю про проблеми

· Мені весело

· Я розслабляюся і випускаю пар після важкого дня

· Стосунки з близькими людьми налагодяться

· Я буду краще себе почувати фізично і морально

· У мене з’явиться більше часу та енергії для людей, які мені не байдужі

· У мене будуть сили на інші види діяльності, хобі

– Якщо я п’ю алкоголь

– Якщо я не п’ю алкоголь

· Алкоголь став причиною проблем в особистому житті

· Я пригнічений, мені соромно за себе і свої вчинки

· Алкоголь впливає на продуктивність моєї роботи

· Алкоголь заважає мені виконувати мої домашні обов’язки

· Мені доведеться шукати інший спосіб розслабитися

· Я втрачу деяких друзів

· Мені доведеться виконувати обов’язки, які до цього я ігнорував

 

Поставте мету і приготуйтеся до змін

Щойно ви вирішили змінити своє життя, перший крок, який вам необхідно зробити – встановити мету. Поставте чітку, реалістичну мету, яку ви можете виконати в короткі терміни. Наприклад:

Мета № 1

 

 • Я перестану вживати алкоголь.
 • Я кину з ___ числа.

 

Мета № 2

 

 • Я не буду вживати алкоголь в будні дні, почну з __числа.
 • Я обмежу вживання алкоголю на вихідних до 2 келихів за вечір.
 • Через три місяці я перестану вживати алкоголь навіть у вихідні дні.
 

Подумайте, чи хочете ви взагалі не вживати алкоголь, або ж хочете знизити дозу? Якщо ви бажаєте просто знизити кількість вживаного алкоголю, вам варто визначити, по яких днях ви вживаєте, і скільки ви можете дозволити собі випити. Намагайтесь обрати хоча б 2 дні на тиждень, в які ви точно не будете вживати.

Коли ви збираєтеся кинути пити? Завтра? Через тиждень? В наступному місяці? Через півроку? Якщо ви хочете кинути пити, точно визначте день, в який ви це зробите.

Як допомогти собі?

 

 • Позбавтеся від спокуси. Повністю позбудьтеся від алкоголю і атрибутики у себе вдома, і на роботі.
 • Не приховуйте своїх намірів. Повідомте про своє бажання зав’язати своїм друзям, родині та співробітникам. Нехай вони підтримують вас у вашому прагненні, і не вживають алкоголь на ваших очах.
 • Будьте чесні з собою. Якщо ви зав`язуєте, вживати алкоголь не можна не тільки вдома, але і на заходах, на яких він допустимий.
 • Уникайте поганого впливу. Обмежте спілкування з людьми, які не підтримують ваш намір кинути вживати алкоголь. Це означає, що з деякими друзями (товаришами по чарці) вам все ж варто припинити спілкування.
 • Вчіться на помилках. Напевно ви кидаєте не в перший раз. Подумайте про те, що змусило вас зірватися минулого разу, щоб уникнути повторного рецидиву.

 

Що краще, знизити кількість вживаного алкоголю або повністю кинути пити?

Це залежить від того, наскільки сильна ваша алкогольна залежність.

Якщо ви алкоголік – що за визначенням означає, що ви не в змозі контролювати те, як ви п’єте – краще повністю припинити вживання алкоголю. Однак, якщо ви не готові на такий крок, або ви дійсно не зловживаєте алкоголем, але з яких-небудь причин вирішили не пити, наступні поради можуть допомогти:

 

 • Поставте мету. Необхідно чітко назвати собі кількість алкоголю, яку ви не перевищите, наприклад, за одну вечірку. Запишіть свою мету на папір. Помістіть цей папір в місці, де вона завжди буде перед вашими очима, наприклад, на холодильнику, або на дзеркалі у ванній.
 • Ведіть алкогольний щоденник. Протягом тижня записуйте кожен раз, коли ви випивали алкоголь. Це допоможе вам точно дізнатися, скільки ви п’єте, де і з якої причини. Вас може здивувати, наскільки різняться реальність з бажаним.
 • Будьте обережні. Не тримайте вдома алкогольних напоїв і всього, що може містити спирт.
 • Випивайте повільно. Якщо ви все-таки вживаєте алкоголь, пийте маленькими ковтками. Між вживанням алкогольних напоїв робіть перерву не менше години. Не вживайте алкоголь на голодний шлунок! Закушуйте.
 • Відпочивайте від алкоголю. День чи два на тиждень не вживайте алкоголь. Потім постарайтеся не вживати алкоголь весь тиждень. Подумайте про те, як ви себе почуваєте фізично і емоційно в ці дні. Якщо ви відчуваєте дискомфорт, зверніться до фахівця. В клініці Василенко вам допоможуть позбутися симптомів алкогольної абстиненції, і кинути пити назавжди, якщо ви не в змозі зробити це самостійно.