Лікування алкоголізму: реабілітація

Лікування алкоголізму: реабілітація

Знайдіть підтримку:

 

  • Незалежно від того, чи вирішили ви звернутися до наркологічної клініки або кинути пити самостійно, вам знадобиться підтримка. Не намагайтеся пройти через все самостійно. Вилікуватися від алкогольної залежності буде набагато легше, якщо поруч будуть люди, здатні вас надихнути, заспокоїти або порадити вам.
  • Шукайте підтримку серед членів сім’ї, друзів, лікарів чи інших колишніх алкоголіків.
  • Покладіться на близьких друзів і родину. Наявність підтримки друзів і членів родини стає безцінним елементом одужання. Якщо ви не хочете просити допомоги у близьких людей, тому що ви вже підводили їх раніше, зверніться за допомогою до сімейного психотерапевта. Відносини в родині необхідно налагоджувати.
  • Знайдіть тверезих друзів. Якщо ваше минуле суспільне життя оберталося навколо алкоголю, можливо, доведеться внести деякі зміни. Важливо мати друзів, які не п’ють і зможуть надати вам необхідну підтримку.
  • Якщо звичка багато випивати підтримується у вашому домі, розгляньте питання про переїзд в більш тверезу середу.
  • Поговоріть з психотерапевтом, з’ясуйте причини вашого алкоголізму, спробуйте знайти нові способи боротьби зі стресом.

 

Як правильно вибрати лікування

Крім фізичної відмови від алкоголю, варто пам’ятати про психічне здоров’я. Не заперечуйте необхідність допомоги психотерапевта. Не забувайте про те, що:

Не існує чарівної пігулки від алкоголізму. У кожної людини свої потреби. Що допомогло одному, не обов’язково допоможе іншому. Важливо знайти лікаря і центр реабілітації, який буде підходити саме вам. Кожна методика лікування алкогольної або наркотичної залежності повинна бути підібрана спеціально для вас, і підходити під ваші особисті параметри фізичного і психологічного здоров’я.

Лікування повинно стосуватися не тільки зловживання алкоголю. Залежність впливає на все життя людини, включаючи відносини, кар’єру, здоров’я та психологічне благополуччя. Успішне лікування грунтуватиметься на визначенні того, як зловживання вплинуло на ваше життя, і створенні нового здорового способу життя.

Не забувайте про лікування всіх медичних проблем, які супроводжують вашої залежності. Часто алкогольна залежність йде нога в ногу з іншими психологічними захворюваннями, наприклад, гнівом, депресією, розладом дефіциту уваги, біполярним розладом. У більшості випадків, зловживання алкоголем є лише спробою позбутися від важких відчуттів. Якщо подібна проблема присутня, реабілітація повинна мати на увазі лікування обох.

Прихильність плану лікування і послідовність є ключовими моментами одужання. Це нелегкий процес. Чим довше і інтенсивніше було вживання алкоголю, тим довше і інтенсивніше лікування вам знадобиться. Незалежно від довжини програми лікування, довгостроковий подальший догляд має вирішальне значення для одужання.

Програма лікування повинна грунтуватися на ваших індивідуальних даних, спираючись на вік, історію алкоголізму та інші медичні та психіатричні показники.

Будьте готові до зриву

Боротьба з алкогольною залежністю – процес, який часто включає в себе зриви і невдачі. Головне – не здаватися, якщо рецидив все-таки стався. Пам’ятайте, що кожен рецидив – це можливість витягти досвід і навчитися на своїх помилках.

Що робити, якщо рецидив трапився, і ви знову випили:

 

  • Треба позбутися від алкоголю, покинути місце або людей, з якими стався зрив.
  • Нагадайте собі, що один напій не повинен перетворитися на повномасштабний рецидив.
  • Не дозволяйте почуттю провини і сорому перешкодити вам досягти мети.
  • Зверніться за допомогою, не мовчіть.