Як паління впливає на серце людини?

Вплив куріння на серцево-судинну систему

Куріння – найпоширеніший фактор розвитку захворювань серцево-судинної системи. Вдихання сигаретного диму, або так зване «пасивне куріння» також може стати причиною захворювання на рак або проблем з дихальною системою, в тому числі і серцево-судинною.

Вплив куріння на серцево-судинну систему

У кожній сигареті міститься більше 4000 хімічних речовин, багато з них токсичні і шкідливі для організму, як курця, так і оточуючих його людей. Це окис вуглецю, смола і нікотин:

  • Окис вуглецю – отруйний газ. Він скорочує кількість кисню, який переноситься організмом.
  • Смола – отруйна речовина, яка утворює шар липкого коричневого осаду на внутрішніх стінках легенів, що може привести до розвитку ракових захворювань. Коли людина вдихає дим від сигарети, близько двох третин кількості смоли осідає в її легенях.
  • Нікотин – речовина, що викликає залежність. Нікотин підвищує кров’яний тиск і пульс.

Коли всі ці отруйні речовини потрапляють в кров людини, стінки її кровоносних судин стають липкими. Через це на стінках судин накопичуються жирові відкладення, вони ущільнюються і з часом стають перешкодою для здорового кровообігу в серці і мозку. Закупорка судин призводить до серцевих нападів та інсультів.

кинути палити ніколи не пізно

Проте, кинути палити ніколи не пізно! У довгостроковій перспективі здоров’я може повернутися назад, навіть якщо людина курила багато десятиліть. Цей процес можливо відвернути.

Які плюси відмови від куріння?

  • Вже через кілька годин після того, як людина кидає курити, вона починає відчувати перші зміни. Запахи і смаки стають яскравішими.
  • Через кілька тижнів після відмови від куріння стає легше рухатися і займатися спортом.
  • Через кілька місяців після відмови починається відновлення роботи легенів.
  • Рік без паління знижує ризик розвитку серцевих нападів та інсульту рівно наполовину!