Як паління впливає на печінку

У чому полягає функція печінки

Печінка – найважчий за вагою орган людського організму, також вона виконує найбільшу кількість життєво важливих функцій – більше 500! Також, неймовірно, але печінка здатна виконувати свою роботу навіть при 30% здорового стану.

Печінка виконує важливу роль в очищенні крові людини, підтримує гомеостаз, абсорбує важливі для організму вітаміни А, В12, С, D, Е і К, підтримує здоровий рівень глюкози в крові.

паління та печінка

Печінка приймає потоки крові з серця та кишківника, у другому випадку вона очищає кров від токсинів, таких як алкоголь і наркотики.

Так яким же чином паління цигарок може нашкодити печінці, подумаєте ви?

Куріння і його вплив на роботу печінки

  1. Нікотин, як і інші речовини, що потрапляють в організм, проходить щабель метаболізму. Тобто він переробляється і засвоюється. Однак в печінці нікотин переробляється в алкалоїд котинін. Науково доведено, що ця речовина присутня виключно в організмі тих людей, які курять сигарети. Чим же так шкодить курцям котинін? Справа в тому, що він перетягує на себе роботу ферменту монооксигенази Р450, який в свою чергу активно задіюється при переробці лікарських препаратів. Кількість цього ферменту вельми обмежена, а значить, якщо він використовується для переробки Р450, його вже не вистачить на засвоєння ліків. Саме тому в лікуванні особливо важких захворювань, таких як рак, лікарі відразу ж радять курцям кинути палити. Адже від цього залежить ефект лікування, а в кінці кінців і життя людини.

Куріння і його вплив на роботу печінки

  1. Інший негативний вплив, який чинить куріння на печінку – синильна кислота. Вона міститься в сигаретному димі. Звичайно, печінка здатна її переробити, але з часом у курця починає утворюватися склероз судин, погіршується кровообіг, розвиваються застійні явища. Наслідки: холецистит, холангіт, ЖКХ, гастродуоденіт, захворювання шлунка і кишечника, цироз печінки.
  2. Печінка забезпечує енергетичні потреби організму в глюкозі, накопичуючи глікоген. Куріння здатне зашкодити гепатоцитам, які цей глікоген і накопичують. Нестабільний рівень цукру в крові призводить до серйозних ускладнень зі здоров’ям, аж до цукрового діабету.
  3. Не варто також забувати, що куріння часто, хоч і не завжди, прямо пов’язане з вживанням алкоголю або наркотиків. А вже ці речовини знищують не тільки печінку, але і весь організм в цілому.