Як прискорити метаболізм за допомогою інтервального голодування

Що таке метаболізм та інтервальне голодування?

Що таке метаболізм?

Говорячи простою мовою, метаболізм – процес, при якому організм перетворює все, що ви з’їли в енергію для підтримки своєї життєдіяльності.

Останнім часом ми часто чуємо, що набираємо вагу через поганий метаболізм. Що необхідно «прискорити» наш метаболізм, щоб швидше схуднути і т.д.

При цьому існує безліч порад на тему того, як прискорити метаболізм і запустити обмін речовин. Хтось радить їсти чорний шоколад, корицю і чорний перець. Фахівці радять багато спати і дрібно харчуватися, деякі навіть забороняють дієти і голодування, так як вони, навпаки, уповільнюють процес метаболізму.

І в кожній пораді є частка правди, проте чи дійсно інтервальне голодування уповільнює наш обмін речовин?

метаболізм

Що таке інтервальне голодування, і який його зв’язок з метаболізмом?

Інтервальне голодування – система харчування, при якій ви голодуєте певну кількість часу в день, і також існує тільки певний проміжок часу, в який вам дозволяється їсти. Тобто кожен день є час для голодування, і є час для їжі (вікно).

Варто також відзначити, що ІГне дієта, а система харчування, вона не відноситься до того, що ви їсте, а до того, коли ви їсте. Існує багато видів і рівнів ІГ, які можна підлаштовувати під можливості людини, наприклад, 16 на 8, 20 на 4, 24 на 24, при якому менша кількість – вікно для прийому їжі. Якщо ви голодуєте уві сні, це також вважається голодуванням.

Як інтервальне голодування запускає метаболізм

У цій статті ми хочемо розповісти вам 3 причини, за якими ІГ дійсно може сприяти запуску і прискоренню метаболізму.

  • Гормон норадреналін

Тривале інтервальне голодування сприяє збільшенню гормону норадреналіну в організмі людини. У свою чергу норадреналін відповідає за стан організму «бий або біжи». Це означає, що всі органи чуття загострюються, людина стає зосередженою.

У стані голоду організм переходить в оборонний режим. Це обумовлено генетично, коли наші предки мали бути постійно на чеку, щоб захиститися від хижака або добути собі їжу. Від цього стану залежало виживання виду.

Простою мовою, норадреналін – гормональний посередник, який посилає сигнали від мозку до тіла, щоб і мозок, і тіло мобілізувалися. Існують дослідження, які доводять, що перериване голодування здатне таким чином прискорити процес обміну речовин на 14%.

інтервальне голодування запускає метаболізм

  • Перехід білої жирової тканини в буру жирову тканину

Людський організм має два види жирової тканини: білу і буру. Мета білої жирової тканини – зберігання енергії і тільки. Буру жирову тканину організм витрачає, коли йому ця енергія необхідна.

Інтервальне голодування запускає біологічний процес, при якому білий жир переходить в стан бурого. Метаболізм буде прискорюватися, щоб витратити цю буру жирову тканину.

  • ІГ зберігає м’язи

Інтервальне голодування – спосіб привести організм в стан, при якому він почне спалювати жири, але при цьому зберігати м’язову масу.

М’язи – двигун метаболізму. Чим більше співвідношення м’язів до жиру в вашому тілі, тим краще ваш обмін речовин. Існує безліч досліджень, які показують, що ІГ більш благотворно впливає на стан м’язової тканини, ніж будь-яка форма дієти і обмежень в калоріях.

З огляду на всі ці фактори, інтервальне голодування насправді може стати ідеальним інструментом для запуску метаболізму і підтримки здорового тіла, головне – підійти до цієї системи харчування з розумом і за всіма правилами!