Лікування посттравматичного стресового розладу у центрі доктора Василенка

Вчасно надана допомога при травматичному стрес і ПТСР — це визначальна умова для збереження психіки в довгостроковій перспективі. Тому, якщо ви рятуєтесь від війни, переживаєте втрату близьких, стали жертвою насильства, відчуваєте страх смерті — прийміть допомогу, яку вам пропонують, або зверніться до психолога самостійно.

Центр доктора Василенка надає допомогу біженцям, зокрема медико-психологічний супровід.

Як розпізнати ПТСР

Діагноз посттравматичного стресового розладу ставить лікар. Але будь-кому, хто пережив надмірний стрес, важливо знати маркери, які вкажуть на необхідність вчасно звернутися за допомогою.

Симптоми ПТСР

– спогади, що повторюються, флешбеки, які раптово вриваються у повсякденне життя і повністю емоційно занурюють у травмуючий епізод;

– уникнення будь-яких згадок про травмуючий епізод, ситуацій, людей, предметів, запахів, які нагадують про нього;

– регулярні порушення сну, кошмари;

– висока тривожність;

– провали в пам’яті, повна або часткова відсутність спогадів про травмуючий епізод, підміна спогадів.

Раннє надання допомоги при травматичному стресі попередить розвитку ПТСР

Проходить близько місяця, перш ніж з’являються стійкі симптоми посттравматичного стресового розладу. Якщо в цей період буде надана адекватна психологічна допомога і людина відчує себе в безпеці, можна уникнути ПТСР та його довгострокових негативних наслідків, з якими боротися значно складніше.

Тому ми прагнемо якомога раніше почати працювати з людьми, що зараз потребують кваліфікованої допомоги психологів та лікарів. Профілактика ПТСР особливо важлива для дітей і підлітків. Центр Василенка приймає сім’ї із дітьми, що постраждали від війни.

Чи можна без лікування впоратися з травматичним стресом та ПТСР?

Наслідки стресу сильно відрізняються у різних людей. Хтось може самостійно впоратися з травмуючими переживаннями, відновитися і успішно жити далі. Але так буває не завжди.

Симптоми ПТСР можуть проявитися через кілька років після пережитого стресу, навіть якщо зовні людина виглядає абсолютно здоровою. Проблеми посттравматичного розладу можуть маскуватися, але не проходять самостійно, що суттєво знижує якість життя.

Наслідки ПТСР:

    • антисоціальна поведінка
    • депресія
    • проблеми у спілкуванні, які не дають  нормально працювати, вчитися, створювати сім’ю
    • панічні атаки
    • невмотивована агресія
    • суїцид

Ви не самотні. Ми намагаємося допомогти якомога більшій кількості людей, які пережили жахи війни або страждають від ПТСР з іншої причини. Повернутись до нормального життя реально. Є дієві способи лікування посттравматичного розладу, які ми використовуємо у нашій роботі.

Природні механізми відновлення психіки після травми повноцінно активізуються за умови цілеспрямованої та грамотної роботи цілого кола фахівців: психолога, психотерепевта, психіатра, невролога.

Як від наслідків пережитої травми лікують у центрі доктора Василенка

У центрі Василенка налагоджено командну роботу фахівців різного профілю (невролог, психіатри, психологи, терапевт), є вся необхідна база для діагностики та лікування. Ми працюємо понад 25 років.

Люди приходять до нас родинами, і частина з цих сімей втратила близьких. З перших годин розпочинається наша робота. Насамперед, ми розміщуємо людей у комфортних палатах, даємо можливість відпочити і, наскільки це можливо, розслабитися. З першого дня у контакті з нашими пацієнтами перебуває психолог.

Діагностика психологічного та фізичного стану проходить паралельно та комплексно, і вже за результатами всіх досліджень ми призначаємо індивідуальну програму лікування та реабілітації.