Як схуднути при клімаксі?

Чому жінка гладшає під час клімаксу і що з цим робити?

Жінка в період менопаузи повинна тверезо оцінювати той факт, що вона більше не може вести той спосіб життя, який вела в 20 років. Щоб залишатися здоровою і в хорошій формі, вона повинна брати до уваги такі факти:

Природне старіння

Давно не секрет, що всі жінки набирають вагу під час настання менопаузи. Статистикою доведено, що це вікова зміна, і в середньому кожна жінка в клімаксі набирає від 1 до 2 кг за рік. Тобто за 10 років вона може погладшати на 20 кг, не докладаючи до цього жодних зусиль.

Це відбувається через поступове уповільнення метаболізму. Коли людина старіє, її метаболізм сповільнюється. З настанням менопаузи цей процес стає ще більш відчутним. Єдиний спосіб схуднути, або зберегти ту вагу, яка була – правильне харчування і регулярні фізичні вправи.

Як схуднути при клімаксі

Що робити: сфокусуватися на фізичних вправах. Заняття, наприклад, йогою і медитаціями допоможуть не тільки підтримувати тіло в формі, але також справлятися з іншими неприємними симптомами клімаксу, як перепади настрою, припливи і т.д.

Харчові звички

Необхідно міняти свої харчові звички. Намагатися менше вживати в їжу покупні фабричні продукти і напівфабрикати, наприклад, пельмені, ковбаси, і будь-яку їжу в упаковках і з великою кількістю харчових добавок.

Що робити: пам’ятати, що звички впливають на нас більше, ніж гормони.

Харчові звички

Втрата м’язової маси

Під час менопаузи м’язова маса жінки скорочується, а це означає, що її тіло спалює менше калорій в стані спокою.

Що робити: заняття силовими тренуваннями. Як не дивно. Якщо жінка буде приділяти час нарощуванню своєї м’язової маси, вона зможе позбутися потворного підшкірного жиру, так як м’язи самі будуть його спалювати. Це не означає, що необхідно проводити по 4 години в тренажерному залі і домагатися тіла культуриста, але заняття з гантелями по 30 хвилин хоча б 3 рази на тиждень можуть допомогти в боротьбі зі збільшенням живота та інших частин тіла при клімаксі.

Гормональний фон

Гормональні зміни дійсно відбуваються. Під час менопаузи організм жінки виробляє менше естрогену і прогестерону і більше тестостерону. Звідси можуть бути і зміни в зовнішньому вигляді: ростуть волоски в недозволених місцях, зменшуються груди і росте «чоловічий пивний живіт».

Що робити: вікові зміни необхідно прийняти. Однак, жінки в клімаксі, раціон яких складається з овочів, фруктів і цільнозернових, краще справляються з набором зайвої маси.

Ризики для здоров’я

Зайва вага означає ризик розвитку діабету 2 типу, ракових захворювань і захворювань серцево-судинної системи.

Що робити: впроваджувати здорові звички. Їсти частіше, але меншими порціями, кинути палити, не вживати алкоголь, спробувати інтервальне голодування. Інтервальне голодування не тільки допоможе організму подолати інсулінову резистентність, схуднути і очиститися, але і привести всі системи в норму.