Залежність від комп’ютерних ігор: що це таке, причини, лікування

Що таке ігрова залежність?

Залежність від комп’ютерних ігор вважається психологічним розладом, який з’являється на тлі маніакального захоплення процесом комп’ютерних, телефонних або відеоігор.

Найпопулярніші ігри – це ігри в мережі, де гравці діляться на команди.

залежність від гри

Відповідно процес гри привертає велику кількість зацікавлених підлітків і дорослих. Це глобальна проблема, яка з часом позбавляє людину реального життя, його замінює віртуальне.

Причини розвитку залежності від комп’ютерних ігор

Очевидними причинами залежності є особистісні труднощі, з якими людина не вміє справлятися. Люди з нестійкою психікою також виявляються в пастці залежності від комп’ютерних ігор. У колі однодумців (інших віртуальних гравців) людина реалізує свій потенціал, який не може використовувати в реальному житті.

ігрова залежність

Спроба компенсувати свої проблеми з комунікабельністю або низькою самооцінкою призводять підлітків до ігор в мережі, де вони придумують собі другу особу, яка часто має низку якостей, які не властиві цій людині в реальному житті.

Деякі порушення психіки, наприклад, у людей схильних до депресії або панічних страхів, тривожних станів і фобій, загострюються в процесі гри.

Віртуальний світ з одного боку, служить захисною оболонкою для людей з психічними порушеннями, а з іншого боку є найсильнішим стрес фактором, який не дозволяє їм реалізувати себе в реальному житті.

перемога в грі

Одним з факторів розвитку ігрової залежності є ілюзія перемоги, яку творці віртуальних ігор підносять у вигляді нагород, переходу на наступний рівень в грі, або титулу гравця вищого рівня.

Така стимуляція дофаміну – гормону щастя, залишає слід в пам’яті залежного на психологічному рівні і з часом людина знову жадає випробувати це почуття.

Ознаки залежності від комп’ютерних ігор

Якщо у вас є підозри, що близька вам людина зловживає проведенням часу за комп’ютером або мобільним телефоном, зверніть увагу на деякі ознаки, які можуть свідчити про виникнення залежності від комп’ютерних ігор.

ознаки ігрової залежності

  • Всі думки гравця зосереджені на грі, при спробі відвернути людину від цього заняття у відповідь ви отримаєте не адекватну реакцію, агресію і запальність.
  • Якщо з якихось причин у людини забрати доступ до комп’ютера або телефону ви можете помітити емоційні перепади, пригнічений стан і депресію.
  • Стан незадоволеності своєю технікою спонукає залежного збирати гроші або брати в борг, щоб купити комп’ютер з більш потужним процесором або сучасний телефон для комфортної гри.

комп'ютерна залежність

  • Втрата контролю, обумовлена ​​нав’язливим бажанням грати, не дозволяє людині робити перерви на сон або прийом їжі. Базові потреби організму відходять на другий план. На першому місці у залежного – комп’ютерні ігри.
  • Пропадає інтерес до живого спілкування, хобі, роботи чи навчання. Залежний ізолюється і все більше часу проводить за комп’ютером. У віртуальному світі він почуває себе комфортно і нехтує своїми щоденними обов’язками на користь гри.
  • Людина починає брехати і маніпулювати своїми близькими, щоб якомога більше часу приділяти комп’ютерним іграм. Вона усвідомлює негативні наслідки від своїх дій, але не може відмовитися від своєї пристрасті.

Гра допомагає ізолюватися від труднощів реального життя і піти від стресів і подразників в віртуальний світ. Гра служить емоційним розвантаженням і з часом людина втрачає здатність справлятися зі своїм емоційним станом без допомоги комп’ютерних ігор.

Лікування залежності від комп’ютерних ігор

У медичному центрі Василенко розроблені унікальні методики лікування залежності від комп’ютерних ігор. Сеанси гіпнотерапії допомагають ввести людину в транс і позбавити від психологічного потягу до гри.

лікування ігрової залежності

Після курсу лікування особистість людини трансформується. Команда професіоналів допомагає відновити здатність до об’єктивної оцінки своїх дій, людина заново вчиться встановлювати причинно-наслідкові зв’язки і брати на себе відповідальність за свої дії.

Психологічна допомога і після лікувальна підтримка забезпечує людині безпечне повернення до звичного ритму життя без патологічного потягу до гри.