8 природних «кайфів»

8 природних «кайфів»

Природні «кайфи» можуть бути трохи кліше в процесі відновлення, але ми не можемо ігнорувати те, наскільки корисними вони бувають, коли людина знаходить тверезість після тривалого періоду залежності. Адже найважчою частиною одужання для багатьох є думка, що вони більше ніколи в житті не випробують задоволення. Яку роль насправді виконували наркотики і алкоголь? Вони заглушали біль, змушували відчувати впевненість, а іноді, просто допомагали заснути.

8 здорових «кайфів», які можна отримати без наркотику

Насправді наркотики не приносять задоволення. Все, що вони роблять – реагують з певними хімічними речовинами в нашому мозку. А головне полягає в наступному: наркотики не мають монополії на наш мозок. Людина здатна досягти такої ж реакції абсолютно здоровим, вільним від наркотиків, шляхом. Наприклад:

Ванни

Приймаючи гарячу ванну, нервова система людини заспокоюється, кровообіг стимулюється, і людина починає відчувати себе добре. Крім того, існують навіть спеціальні рецепти ванн на ті чи інші випадки життя. Існують ванни, які приймаються для детоксикації організму. Використовуючи різні поєднання ефірних олій, мінералів і трав, ви можете благотворно впливати на своє тіло і розум. Задоволення від ароматних свічок і теплої ванни може бути не меншим, ніж від речовини, яку можна нюхати, ковтати або колоти.

Фізичні вправи

Фізичні вправи стимулюють викид ендорфінів, теж саме робить кокаїн, героїн та інші наркотики-стимулятори. Більшості людей насправді невідомо, що слово «ендорфін» означає «морфін зсередини», таку назву гормон отримав за свою здатність імітувати дію морфіну.

Їжа

Як і фізичні вправи, смачна їжа стимулює викид ендорфінів. Це відбувається тому, що людські істоти звикли отримувати «винагороду» за виконання дій, націлених на виживання: секс, рух і поїдання їжі. Крім того, деякі продукти містять корисні елементи для тих, хто проходить лікування наркоманії:

  • Триптофан – амінокислота, яка перетвориться в серотонін. Серотонін в свою чергу грає роль стабілізатора настрою (багато популярних антидепресантів регулюють рівень серотоніну). Багато триптофану міститься в шоколаді, вівсі, молоці, йогурті, в червоному м’ясі, яйцях, рибі, курці, бананах і арахісі.
  • Омега-3 жирні кислоти необхідні для підтримки психічного здоров’я. Вони допомагають боротися з депресією. Риба є відмінним джерелом омега-3.

Відвідування груп

З самого початку лікування багатьом залежним рекомендують відвідувати групові заняття. Однак багато хто не усвідомлює, що це важливо, тому що подібні заняття допомагають знайти дружбу, розуміння і підтримку – те, чого багатьом наркоманам не вистачає в житті. Людина – істота соціальна, і надмірно довга ізоляція від спілкування призводить до серйозної депресії. Звичайна бесіда і знаходження поряд з людьми 100% гарантують поліпшення настрою.

Медитація

В останні роки наука зацікавилася феноменом медитації. Існує багато досліджень, які демонструють те, як медитація здатна уповільнити обмін речовин, частоту серцевих скорочень і дихання. Вона також допомагає знизити кров’яний тиск, який діє як протиотрута до стресу. Останнє, але не менш важливе, медитація є надзвичайно корисною для наркоманів, які борються з безсонням. Не треба ніяких таблеток, можна просто сісти і зосередитися на своєму диханні.

Природа

Світ навколо нас сповнений шуму і суєти, і часто може пригнічувати нас. Тим не менш, природа може забезпечити ідеальне укриття від міської суєти. На природі у людини немає нікого і нічого, щоб викликало роздратування – ніяких соціальних занепокоєнь, ніяких грошей, мобільного телефону. Немає нічого, крім власних думок.

Сонячне світло

Сонячне світло виробляє вітамін D, який допомагає тілу засвоювати життєво важливі мінерали та поживні речовини. Він також допомагає людям подолати депресію. Вітамін D контролює мелатонін, що допомагає людині заснути, а потім звільняє його, щойно вона виходить на сонце.

Допомога іншим

Незважаючи на постулати матеріалізму, людина найбільше щастя отримує саме віддаючи іншим, а не отримуючи. Допомога іншим людям допомагає навчитися співчувати. А задоволення, отримане від цього, може бути навіть сильніше, ніж від виграшу в лотерею.