Лікування наркоманії: чи є це пріоритетом?

Лікування наркоманії: чи є це пріоритетом?

Чи є лікування наркоманії пріоритетом для уряду, медичних працівників, суспільства, сім’ї і для самих наркоманів? На кожних 100 осіб від 5 до 10 осіб мають залежність будь-якого роду. Залежність може бути від наркотиків, від алкоголю, від комп’ютерних або азартних ігор, від сексу, від сигарет і т.д. Тим не менш, всього лише 10% з них звертаються за допомогою в лікуванні своєї залежності. Звідси виникає висновок, що лікування наркоманії взагалі не є пріоритетом ні в одній сфері.

Чому залежність не є пріоритетом?

Комплексно проаналізувавши сотні досліджень, медичних оглядів та інших статистик, можна зробити висновок, що питання лікування залежності існує, проте не стоїть гостро. Навіть більше, це питання створює величезну прірву між проблемою охорони здоров’я та її рішенням, враховуючи всі жахливі наслідки наркоманії, а також наявність безпосередніх доказів того, що наркоманія – це хвороба, і вилікувати її можливо. Чому ж 80% хворих на діабет або гіпертензією отримують необхідне їм лікування, в той час як всього лише до 10% наркоманів проявляють таку ж турботу?

Громадське клеймо

Всесвітня організація здоров’я, а також практично вся медична спільнота по всьому світі визнають залежність як хворобу. Тим не менш, суспільство в цілому не приймає цей діагноз. На відміну від гіпертонії та діабету, наркоманія несе за собою руйнівні громадські та моральні наслідки. Наркомани брешуть, крадуть, і знищують практично все, до чого торкаються. Для суспільства здається обурливим, що таким людям може бути необхідна допомога, тому що з точки зору суспільства, вони є злочинцями, грішниками і чудовиськами.

Невдачі лікування наркоманії

При наявності такого величезного вибору медичних закладів для лікування залежності, чому ж так мало є дійсно дієвих методів? Всього лише 10% осіб отримують необхідне їм комплексне лікування наркоманії. Адже просто приїхати на лікування ще не гарантія того, що воно допоможе в конкретному випадку. У наркоманії неможливо підібрати один універсальний метод, який вилікував би всіх. Це означає, що реабілітаційні центри повинні взяти на себе провідну роль у вирішенні проблеми забезпечення правильного виду лікування. Немає сенсу лікувати пацієнта з харчовою залежністю в реабілітаційному центрі для наркоманів, який спеціалізується на зловживанні психоактивними речовинами. Це не тільки мало ефективно, але й шкідливо. Кожен день неправильного лікування рівносильний дню без лікування взагалі. Неправильний вибір методу лікування наркоманії може зробити тільки гірше.

Що робити в цій ситуації?

Громадське клеймо і неправильний вибір лікування – єдині причини, через які наркомани не отримують необхідного лікування. Проте ці причини чинять сильний вплив, і їх перетворення є першим кроком на шляху до зміни сумних фактів і статистики лікування наркоманії. А перетворити причини можна тільки визнавши їх. Визнати необхідно те, що залежність будь-якого роду – це хвороба, а не злочин або моральне падіння, що не існує універсального методу лікування, і абсолютно кожному хворому необхідний індивідуальний підхід.