Звички наркомана

Звички наркомана

5 звичок, з якими важко розлучитися, коли ти колишній наркоман

Розвиток алкогольної або наркотичної залежності означає, що людина проміняла здорове життя на хвилинні задоволення, брехню, безвідповідальність та нехтування первинними людськими потребами. Наркомани і алкоголіки жертвують відносинами з рідними, роботою, фінансовою стабільністю, аби тільки отримати можливість спожити. Подружжя, батьки та друзі таких людей переживають багато стресу, тому що їх життя стає некерованим. Життя котиться в прірву, і в якийсь момент, залежна людина усвідомлює, що досягла самого дна.

Розуміючи, що наркоманія вбиває, вона досягає тієї точки, від якої можна рухатися тільки назад до життя. І тоді починається лікування. У процесі лікування залежності, людина заново вчиться здобувати навички здорового життя, дізнається про спускові механізми зривів, а також вчиться по-новому боротися зі стресами. Тим не менш, за довгі роки він вже придбав нездорові звички, крім вживання психоактивних речовин, які суттєво впливають на спосіб життя і розхитують здоров’я. Від яких же звичок також важко позбутися, як і від наркотиків/алкоголю?

Нехтування базовими потребами організму

З метою підтримувати здоровий баланс організму, тіло кожної людини щодня вимагає певної кількості сну, харчування, фізичних навантажень, і навіть численних потреб психологічного характеру. Кожній людині в світі необхідно товариство іншої людини, турбота, відчуття затишку і безпеки, довіра і повага. Однак, коли розвивається наркоманія чи алкоголізм, всі ці потреби ігноруються. Фізичні навантаження швидко переходять на другий план, а сон потрапляє в залежність від надходження наркотику в організм. У плані міжособистісних відносин, практично все коло спілкування починає зводитися до таких самих наркоманів. Власна родина, колишні друзі та колеги поступово йдуть з поля зору або уваги. Одним з перших кроків одужання від залежності є повний розрив зв’язків з наркоманським середовищем. А також повернення до нормального режиму сну, харчування, регулярної фізичної активності і т.д.

Зручно Vs корисно

Однією з причин, з яких наркомани нехтують базовими потребами тіла, є час, який необхідно приділити цим потребам. Люди, залежні від наркотиків чи алкоголю, як правило, приймають рішення виходячи з зручності, навіть якщо це не означає прийняття правильного здорового рішення. Іншими словами, людина на реабілітації насамперед повинна позбутися звички йти шляхом найменшого опору.

Необхідність негайно задовольняти свою примху

За своєю природою, наркоманія корениться в схильності до бажання негайно отримати задоволення (запустити так звану систему винагороди). Це змушує людей шукати швидкі способи задоволення цієї потреби. Така схильність також є основною причиною наркоманскої брехні, злодійства, участі у злочинних діях. Наркоману на лікуванні доведеться навчитися долати її.

Кидати все при першій нагоді

Люди, що страждають алкоголізмом або наркоманією, схильні кидати все і йти від проблеми при появі перших труднощів більше, ніж ті, у кого немає хімічної залежності. Наркотики привчають мозок людини до потужного сплеску хімічних елементів, які викликають задоволення, і природним шляхом подібного сплеску не одержати. Жити з відчуттям, що більше ніколи не будеш щасливий, неймовірно складно. Тому на ранніх стадіях одужання багато хто відчуває сумніви щодо того, чи варто заради здорового життя втрачати задоволення.

Нечесність

Нечесність – найпоширеніший порок наркоманів і алкоголіків. Спочатку нечесність проявляється як брехня про серйозність залежності від субстанції, наприклад, коли людина стверджує, що вона п’є тільки по вихідних, і здатна контролювати себе. У всіх своїх соціальних взаємодіях людина перетворюється на актора. Тим не менш, з часом нечесність проявляється ще більше. У процесі реабілітації, необхідно позбавлятися від звички брехати з приводу і без. Це необхідна умова успіху лікування.