Стереотипи про наркоманів

Стереотипи про наркоманів

Найпоширеніші помилкові стереотипи про залежність

На сьогоднішній день, найбільша частка людей, що страждають від залежності в Європі це молоді люди середнього класу. Це вже суперечить багатьом стереотипам, які відносяться до наркоманів та алкоголіків. Сама по собі стереотипізація наркоманів є дуже небезпечним явищем, оскільки якщо людина не потрапляє під неї, то, швидше за все, сформує тверде заперечення того факту, що вона має якусь залежність.

«Я ходжу на роботу», або «Якби я був наркоманом/алкоголіком, мене давно б уже звільнили» – типові відмовки таких нетипових залежних.

Як би там не було, якщо людина зберігає свою посаду на роботі, це не означає, що у неї немає проблеми, або що її життя знаходиться поза усякого ризику. Так саме як існують функціональні алкоголіки, існують і функціональні наркомани. Нижче наведений список деяких загальних стереотипів, які відносяться до наркоманів.

Небезпечні стереотипи про наркоманію

  • Всі наркомани мають кримінальне минуле, багато з них сидять, або сиділи у в’язниці.
  • Наркомани часто блукають у підворіттях.
  • Всі наркомани крадуть гроші та особисті цінні речі у сім’ї, друзів, а також у незнайомих людей.
  • Типовий наркоман буде молодшим за ​​40 років.
  • Наркомани не встигають у навчанні, їх виганяють зі школи або інших навчальних закладів, або ж вони самі кидають навчання.
  • У наркоманів немає мети в житті, окрім як вжити наркотик.
  • Більшість наркоманів живуть з батьками або в притулках.
  • Наркомани не стежать за особистою гігієною і погано одягаються.
  • Всі наркомани мають зв’язки з криміналом.

Функціональні наркомани знаходяться ще в більшій небезпеці

У більшості випадків, наркоманів складно відразу виділити з натовпу. У багатьох функціональних наркоманів ніколи не було проблем із законом або затримань. Не рідкісними є випадки, коли функціональні наркомани і алкоголіки зберігали прекрасні посади на роботі, і були здатні підтримувати свою згубну пристрасть власними фінансовими можливостями. Стереотипізація може бути небезпечною з багатьох причин, і в основному, саме через те, що багато наркоманів під неї не підходять, їх життя знаходиться в небезпеці. Якщо наркоман не проявляє серйозної залежності, його родина і близькі можуть не чинити тиск на нього. Тим не менш, навіть якщо наркоманія функціональна, вона завдає серйозної шкоди розумовому, фізичному та емоційному благополуччю людини. Уникання лікування може призвести до серйозних і постійних наслідків. Якщо ви, або хтось, кого ви любите, має залежність, зв’яжіться з одним із наших кваліфікованих консультантів сьогодні, щоб дізнатися, що ви можете зробити, щоб допомогти.