Зловживання ліками, виписаними за рецептом

Зловживання ліками, виписаними за рецептом

Ніхто по своїй волі не вибирає залежність від ліків. Відчуження від сім’ї, невдачі на роботі, злочинні дії не входять у плани людини, яка приймає ліки, щоб зняти біль.

Все частіше лікарі повідомляють про зловживання лікарськими препаратами, не дивлячись на те, що переважна більшість їхніх пацієнтів таки знаходять в собі сили не призвичаїтись до знеболюючого. Отже, як же все-таки зловживання знеболюючим препаратом призводить до повномасштабної опіоїдної залежності?

Очевидно, що деякі люди володіють генетичною схильністю до наркоманії. Є щось в їх мозку, що змушує їх зловживати, а тривале вживання речовин найімовірніше призводить до подальших хімічних змін.

Коли люди з вродженою вразливістю до опіоїдної залежності приймають знеболюючі препарати, це приводить їх до п’янкої гарячки і змушує мозок бажати ще. Повторення ейфорії посилює цикл і програмує залежність. 

Як ы чому люди стають залежними?

Експерти досі не знають точної кількості людей, що пристрастилися до знеболюючих препаратів, проте всі згодні, що подібний вид наркоманії набирає своїх обертів. Частково це питання доступності ліків. Все більше людей отримують до них доступ за останні роки.

По своїй популярності зловживання опіатами підлітковим поколінням поступається лише марихуані. Майже кожен десятий випускник старшої школи зловживає знеболювальним.

Очевидно, що заборонити знеболюючі препарати буде неможливою затією, тому що деякі люди дійсно їх потребують, проте на сьогоднішній день люди мають такий вільний доступ до них, як ніколи раніше. Це становить величезну небезпеку для людей, що мають особливу схильність до будь-яких форм залежності.

Для того, щоб зрозуміти, чому так відбувається, необхідно зазирнути в глибини мозку.

Опіоїди, як всі поширені наркотики, стимулюють ті частини головного мозку, які відповідають за задоволення. Це виливається в почуття ейфорії і приємні відчуття, які викликають більшість опіатів.