Жінки чутливіші до марихуани

Дослідження на щурах: самки чутливіші до каннабісу

Нове дослідження на піддослідних щурах, проведене в Університеті штату Вашингтон, виявило науковий факт: у зв’язку з вищим рівнем естрогену, жінки, принаймні, на 30% чутливіші до знеболюючої дії ТГК (активна складова канабісу), ніж чоловіки.

Вони також більш сприйнятливі до негативних побічних ефектів канабісу:

  • тривоги,
  • параної,
  • залежності,

та можуть виробити толерантність набагато швидше.

Ефект «манчі» – зростаюче бажання і потреба з’їсти – мабуть став єдиним ефектом, в якому самці проявляли більшу чутливість до ТГК, ніж самки.

Згідно з дослідженнями, більшість пацієнтів, що приймають марихуану в медичних цілях, воліли балансувати між різними каннабіноїдами. Але селективні методи виробництва марихуани в рекреаційних цілях привели до того, що рівень концентрації ТГК виріс в два, а то і три рази. Слід нагадати, що ТГК – психоактивний інгредієнт, який провокує ейфорію.

«Зараз марихуана не така, якою була 40 років тому. Рівень ТГК в ній став набагато вищим, а каннабідіола – нижчим… »- каже доктор Ребекка Крафт, професор психології Університету штату Вашингтон.

 

«Швидше за все ми будемо спостерігати негативні наслідки, такі як тривога, сплутаність свідомості, панічні атаки, галюцинації та параною. І жінки піддаються вищому ризику в цій ситуації … »

Більшість досліджень на цю тему проводилося на чоловіках, через те, що у них стабільніший гормональний фон. Однак, доктор Крафт займається вивченням чутливості самок до наркотиків протягом багатьох років.

Працюючи у своїй лабораторії з щурами, доктор Крафт та її команда «маніпулювали гормонами тварин, і спостерігали за циклом самок, щоб переконатися в тому, що їх чутливість змінюється разом зі зміною гормонального рівня. І це дійсно відбувається … досить часто. »

«Ми хочемо знайти взаємозв’язок між ТГК і підвищенням чутливості до нього під час овуляції, коли рівень естрогену самок досягає максимуму і починає свій спад.»

 В цьому дослідженні вчені спостерігали за болезаспокійливою дією ТГК на самців і самок щурів. Через 10 днів дослідження, толерантність до ТГК у самок була значно вищою, ніж у самців. Що говорить про те, що звикають вони до наркотику набагато швидше.

Дослідники також виявили, що низька доза ТГК не порушує репродуктивний цикл щурів-самок. Вони також вивчають наслідки дії каннабідіола, який може блокувати деякі побічні ефекти ТГК.

Дослідження ТГК і каннабідіола розширюватимуться, щоб включити хронічні види болю пацієнтів (наприклад, ракових хворих, пацієнтів з суглобовими болями, розсіяним склерозом, хворобою Крона, важкими м’язовими спазмами і т.д.)

Результати дослідження були опубліковані в журналі «Drug and Alcohol Dependence».