6 речей, які можуть посилити депресію

6 речей, які можуть посилити депресію

Існує безліч статей на тему того, як можна полегшити свій душевний стан в період депресії. Але як щодо того, щоб триматися в стороні від того, що може її викликати?

«Людина з діагнозом депресії повинна завжди пам’ятати про те, що їй необхідно більше уваги приділяти своєму стану»

– каже Дебора Серані, доктор психології, клінічний психолог і автор цінної книги «Життя з депресією».

В ній вона розповідає про шість основних причин, які можуть посилити депресію, і що необхідно робити для того, щоб звести до мінімуму їх вплив на вас.

  • Стрес

Постійний стрес стимулює викид гормону кортизолу, який тримає організм в «стані готовності», в постійному відчутті збудження та дратівливості. Це стає додатковим навантаженням для нашого, і без того втомленого і виснаженого тіла і розуму. Щоб зменшити кількість стресу, доктор Серані пропонує розділити всі завдання на «здійснимі», та на «ті, яким можна сказати ні». Насамперед, намагайтеся не звалювати на себе більше обов’язків, ніж ви можете нести.

  • Сон

Зв’язок між сном і депресією є дуже складним. Люди з депресією, як правило, страждають порушеннями сну. А люди з порушенням сну, особливо з безсонням, сильніше відчувають симптоми депресії. Недостатній сон, так само як і надмірний, погано впливає на душевний і фізичний стан людини.

Послідовність і режим є основними факторами в поліпшенні якості і кількості сну. Лягати спати та прокидатися необхідно приблизно в один і той самий час кожен день. Денний короткий сон не повинен збивати повноцінний сон вночі.

  • Харчування

Такими ж складними є відносини між харчуванням і настроєм. Деякі продукти можуть бути безпосередньо пов’язані з депресією. Наприклад, надлишок транс ненасичених жирних кислот викликає розвиток депресивних станів. А продукти з високим вмістом цукру або простими вуглеводами підвищують рівень глюкози, що також безпосередньо впливає на настрій. Алкоголь і велика кількість кофеїну роблять людину дратівливою.

  • Токсичні люди

Доктор Серані описує «токсичних людей» як тих, що здійснюють негативний і руйнівний вплив. Вони не розуміють, наскільки сильно депресія впливає на ваше життя. Уникайте взаємодії з такими людьми абсолютно, або, принаймні, намагайтеся спілкуватися з такими людьми, які зможуть стримати їх «токсичність».

Зосередьтеся на дійсно важливих людях у своєму житті.

  • Медіа

Погані і тривожні новини також можуть посилити депресію. Ретельно вибирайте те, що ви будете дивитися по телевізору або читати в газеті.

  • Річниці

Як не дивно це прозвучить, але річниці також можуть чинити певний вплив на стрес. Він проявляється незадовго до, або в той день, коли відбулася травматична подія. Події, які можуть викликати стресову реакцію, включають в себе все від відходу з життя близької людини до медичної операції.

Доктор Серані в своїй книзі пропонує читачам «поглянути на дати в календарі, щоб усвідомити наближення будь-яких емоційно-значущих днів». Знаючи про наближення стресу, ви зможете краще до нього підготуватися, і підготувати своїх близьких людей.